15 goli trampkarzy starszych w Opatówku!

Podopieczni Krzysztofa Matuszaka rozstrzelali w ostatnią sobotę zespół gospodarzy – KS Opatówek. Końcowy rezultat potwierdził, że nasi zawodnicy szybko chcą powrócić do gry w Lidze Wojewódzkiej.

Inauguracyjna rywalizacja w I Lidze Okręgowej potoczyła się w pełni po myśli drużyny z Jarocina, która nie tylko szybko objęła prowadzenie, ale do przerwy strzeliła jeszcze pięć kolejnych goli. Po zmianie stron zawodnicy JKS-u z rocznika 2005 ani myśleli zadowolić się swoją zdobyczą bramkową. Bramkarza z Opatówka pokonali jeszcze dziewięciokrotnie. Aż cztery razy do siatki rywali trafili Hubert Kasprzak i Bartosz Matuszewski. Skutecznością błysnął również Łukasz Kaczmarek, któremu udało się dwukrotnie pokonać golkipera gospodarzy. Na listę strzelców wpisali się jeszcze Filip Szydlik, Norbert Merdziński, Maciej Dembiński, Stanisław Rutkowski oraz Miłosz Jeszkowski.

Zwycięstwo trampkarzy starszych było niezwykle okazałe, choć nasze zespoły młodzieżowe kilka razy osiągnęły wyższe wygrane w meczach o stawkę. – Dziś zagraliśmy na bardzo wysokim poziomie. Cieszy przede wszystkim jakość budowania gry i kreatywność w akcjach ofensywnych. Dodatkowo prawidłowo funkcjonowaliśmy po stracie piłki. Nasza dominacja była bezdyskusyjna – powiedział po powrocie do Jarocina, trener Matuszak.

Drużyna Jaroty już po pierwszej serii spotkań wskoczyła pierwsze miejsce, które po zakończeniu tegorocznej kampanii da im awans do Ligi Wojewódzkiej B2 Junior w sezonie 2020/21.


KS Opatówek – Jarota Jarocin 0:15 (0:6)

Jarota Jarocin: Kacper Kaczmarek – Filip Szydlik, Jakub Bukowski, Tobiasz Grabkowski, Miłosz Jeszkowski, Łukasz Kaczmarek, Hubert Kasprzak, Bartosz Matuszewski, Stanisław Rutkowski, Dawid Stolecki, Dariusz Walczak.

Na zmianę wchodzili: Norbert Merdziński, Maciej Dembiński, Gracjan Góral, Szymon Marcinek, Paweł Skórski, Kamil Woś.

Unia Janikowo
Jarota Jarocin
Jarota Jarocin
0:1
Sokół Kleczew