Akademia Jaroty ze złotą gwiazdką od PZPN!

Jarota Jarocin została doceniona przez Polski Związek Piłki Nożnej. W piątkowe popołudnie zostaliśmy poinformowani, że otrzymaliśmy złoty certyfikat w programie certyfikacji szkółek piłkarskich. 

Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia na terenie całej Polski. W pierwszej edycji do PZPN-u wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty. Wnioski o przyznanie odpowiedniej gwiazdki (złota, srebrna i brązowa) były składane jeszcze w poprzednim sezonie. Najwyższe odznaczenie otrzymało zaledwie szesnaście klubów w naszym województwie!

Dzięki temu Programowi rodzice i dzieci grające w piłkę nożną będą mieć pewność, że szkółka piłkarska spełnia standardy szkoleniowe. Przede wszystkim jest bezpieczna, a jej kadra ma kwalifikacje niezbędne do szkolenia młodych piłkarzy. Dodatkowo Ministerstwo Sportu i Turystyki przez 3 lata wesprze szkółki piłkarskie i ich oddziały na łączną kwotę 130 mln zł.

PEŁNA LISTA SZKÓŁEK – CERTYFIKAT ZŁOTY [POBIERZ]

Nadane certyfikaty będą obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku.  

Jarota Jarocin
Pogoń II
Unia Janikowo
3:1
Jarota Jarocin