Akademia wróci do gry pod koniec marca

30-31 marca cztery zespoły występujące w Lidze Wojewódzkiej rozegrają swój pierwszy mecz ligowy w rundzie wiosennej sezonu 2018/19. Rozgrywki prowadzi Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.

W tym terminie tylko juniorzy starsi zagrają w roli gospodarza. Ich rywalem będzie Polonia Środa Wielkopolska. Podopieczni trenera Mirosława Czajki powalczą w siedmioosobowej grupie bez udziału ekipy z Leszna, która wywalczyła awans do Makroregionalnej Ligi Juniorów. To oznacza, że nasi zawodnicy urodzeni w w latach 2000-2002 rozpoczną wiosenne zmagania z pozycji lidera rozgrywek. W przypadku triumfu gracze JKS-u będą mieli okazję zdobyć Puchar Prezesa WZPN.

Nieco inaczej ma się sytuacja w trzech pozostałych kategoriach wiekowych, w których wyniki z rundy jesiennej nie będą brane pod uwagę. Juniorzy młodsi rozpoczną od meczu wyjazdowego w Kaliszu. Na boisku rywali zagrają również trampkarze starsi i młodsi. Zespół z rocznika 2004 pojedzie do Ostrowa, a o rok ich młodsi koledzy udadzą się do Leszna.

Dokładne terminarze spotkań naszych drużyn opublikujemy na początku nowego roku. Rozgrywki na szczeblu województwa zakończą się 15 czerwca 2019 roku. Następnie najlepsze zespoły z Wielkopolskiej Ligi Juniorów Młodszych i Trampkarzy Młodszych powalczą w barażach o Centralną Ligę Juniorów U-17 / U-15.

Górnik Konin
Jarota Jarocin
Jarota Jarocin
2:4
KP Starogard