Awans do kolejnej rundy PP

W spotkaniu 1/16 finału wojewódzkiego Pucharu Polski zespół Jaroty Jarocin pokonał Mieszko Gniezno 1:0. Autorem zwycięskiego trafienia był kapitan – Jędrzej Ludwiczak.

Podopieczni Piotra Garbarka nieźle weszli ten pojedynek. Jednak jego piłkarzom brakowało przede wszystkich celnych strzałów. Najlepszą okazję w pierwszej połowie miał Piotr Stachowiak, który w trzydziestej minucie był bardzo bliski pokonania bramkarza miejscowych, ale piłka po jego strzale głową  odbiła się jedynie od poprzeczki po dośrodkowaniu Sebastiana Kamińskiego z rzutu wolnego. Tym samym obie ekipy na przerwę schodzili przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić trzecioligowcy z Jarocina. Decydująca akcja miała miejsce w siedemdziesiątej drugiej minucie. Krzysztof Bartoszak podał futbolówkę do Jędrzeja Ludwiczaka, a ten pewnym uderzeniem wykończył dogodną sytuację swojego zespołu i w zasadzie dopełnił formalności. Taki stan rzeczy sprawił, że JKS awansował do kolejnej rundy pucharowych zmagań w sezonie 2021/22.

W 1/8 finału rywalem Jaroty będzie Unia Swarzędz, która dziś pokonała Iskrę Szydłowo 4:0.

Mieszko Gniezno – Jarota Jarocin 0:1 (0:0)
0:1 – Jędrzej Ludwiczak (72’)

Jarota Jarocin: Sebastian Lorek – Jędrzej Ludwiczak, Piotr Stachowiak, Szymon Bogaczyk, Mateusz Dunaj, Sebastian Kamiński, Szymon Komendziński, Kacper Szymankiewicz, Antoni Prałat (89’ – Maurycy Skowroński), Krzysztof Bartoszak, Mikołaj Jankowski (71’ – Marcin Konopka).

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Jarocin, w związku z realizacją zadania publicznego pod nazwą: „ JKS Jarota – Jarocińska III liga”.