Awans Jaroty do ćwierćfinału

Podopieczni Piotra Garbarka pokonali na wyjeździe Unię Swarzędz 3:0. Zespół JKS-u tym samym awansował do 1/4 finału wojewódzkiego Pucharu Polski, w którym zagra z Centrą Ostrów Wlkp.

Pierwsze fragmenty gry w Swarzędzu przebiegały pod dyktando piłkarzy z Jarocina. Brakowało jednak ostatniego podania, które dałoby żółto-czerwono-niebieskim możliwość pokonania bramkarza ze Swarzędza. Na pierwszego gola czekaliśmy do trzydziestej szóstej minuty. Piotr Skokowski wrzucił piłkę do Piotra Stachowiaka, a ten precyzyjnym strzałem ulokował ją w siatce. W końcówce pierwszej połowy groźną akcję przeprowadziła dwójka Prałat – Skokowski, ale tym razem minimalnie głową przestrzelił Krzysztof Bartoszak i obie ekipy schodziły do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu Jaroty.

Początek drugiej odsłony należał do Unii, choć to paradoksalnie Jarota cieszyła z kolejnego trafienia. Najpierw bliski szczęścia był „Kris”, ale jego uderzenie świetnie obronił Dominik Nowicki. Chwilę później swoją drugą bramkę zdobył stoper jarocińskiego zespołu. Stachowiak znów znalazł się w odpowiednim miejscu i ładnym strzałem głową wykończył dośrodkowanie kapitana JKS-u z narożnika boiska. Drużyna trenera Garbarka kontrolowała wydarzenia na murawie. Jarociniacy dopełnili formalności w 74. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się aktywny tego dnia – Antoni Prałat.

Jarota Jarocin w kolejnej rundzie o awans powalczy z Centrą Ostrów Wielkopolski, która wyeliminowała Obrę Kościan. Spotkanie ćwierćfinałowe odbędzie się 11 maja na boisku przeciwnika.

Unia Swarzędz – Jarota Jarocin 0:3 (0:1)
0:1 – Piotr Stachowiak (36′)
0:2 – Piotr Stachowiak (52′)
0:3 – Antoni Prałat (74′)

Jarota Jarocin: Sebastian Lorek – Jędrzej Ludwiczak, Piotr Stachowiak, Dawid Idzikowski, Piotr Jakubowski, Piotr Skokowski, Szymon Komendziński, Patryk Rzepka (89′ – Wojciech Wojtczak), Kaito Imai (84′ – Wojciech Lamprecht), Antoni Prałat, Krzysztof Bartoszak.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Jarocin, w związku z realizacją zadania publicznego pod nazwą: „ JKS Jarota – Jarocińska III liga”.