Bez punktów w Kaliszu

Juniorzy młodsi B2 nie będą dobrze wspominać wyjazdu do najstarszego miasta w naszym kraju. Niedzielne starcie w ramach rozgrywek Ligi Wojewódzkiej zakończyło się wysoką porażką JKS-u.

Zespół Jaroty po jedenastu kolejkach miał na swoim koncie piętnaście punktów, co dawało im czwartą pozycję w tabeli. Rywale mieli dwa „oczka” mniej na swoim koncie. Samo spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po pierwszych czterdziestu pięciu minutach gry prowadzili różnicą czterech trafień. Po przerwie na domiar złego kontuzji nabawił się Mateusz Kosmalski i miejsce między słupkami zajął jeden z zawodników rezerwowych. Kaliszanie strzelili kolejne cztery gole, a dla jarocińskiej drużyny honorową bramkę zdobył Franciszek Bzodek (na zdjęciu).

Podopieczni trenera Mirosława Czajki stracili tym samym czwarte miejsce na rzecz KKS-u Kalisz. Piłkarze z Jarocina wciąż mają jednak realne szansę zakończyć rundę jesienną w sezonie 2019/20 na podium. Ich kolejnym przeciwnikiem będzie Ostrovia Ostrów Wlkp. Ten pojedynek odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią spółki Jarocin Sport o godz. 9:00.