Bezproblemowy awans w Krotoszynie

Piłkarze Jaroty Jarocin bez większych problemów ograli w Krotoszynie miejscową Astrę 3:0. Bramki dla jarocińskiej drużyny zdobywali Mateusz Molewski, Damian Pawlak oraz Jacek Pacyński. W ćwierćfinale Okręgowego Pucharu Polski zespół z Jarocina zagra z Victorią Ostrzeszów.

Jarociniacy od początku przejęli inicjatywę. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia mogli zdecydowanie wyżej wygrać, ponieważ w całym spotkaniu nie brakowało klarownych sytuacji do zdobycia bramki. Ostatecznie jarociński zespół wygrał 3:0 i zapewnił sobie awans do kolejnej rundy Okręgowego Pucharu Polski, w której zmierzy się z występującą w IV lidze – Victorią Ostrzeszów.

W Krotoszynie niestety kontuzji doznał Przemysław Wichłacz, który zagrał od pierwszej minuty i najprawdopodobniej czeka go dłuższa przerwa w treningach. W meczu przeciwko Astrze zabrakło również Piotra Skokowskiego (problemy z plecami), Tarasa Maksymiwa, Jakuba Czaplińskiego (stan podgorączkowy) oraz Mateusza Dunaja, który leczy kontuzje i za dwa tygodnie powinien być gotowy do gry.

Astra Krotoszyn – Jarota Jarocin 0:3 (0:2)

13′ – Mateusz Molewski (0:1)
45′ – Damian Pawlak (0:2)
47′ – Jacek Pacyński (0:3)

Jarota: Jakub Zolech – Jędrzej Ludwiczak, Piotr Garbarek, Dawid Piróg, Alan Janowski, Krystian Stolarczyk, Michał Grobelny (65′ – Szymon Grodzki), Krystian Łukaszyk, Przemysław Wichłacz (46′ – Jacek Pacyński), Mateusz Molewski (46′ – Hubert Antkowiak), Damian Pawlak (60′ – Dawid Idzikowski).