Blisko 700 minut bez straconego gola

Ponad dziesięć lat temu Radosław Hołubiec ustanowił klubowy rekord. Golkiper zachował czyste konto w siedmiu ligowych potyczkach na szczeblu trzecioligowym w sezonie 2007/08.

Wcześniej najdłuższy okres bez wpuszczonej bramki miał Hubert Bachorz, który w czwartej lidze (sezon 2004/05) nie wyciągał futbolówki z siatki przez 473 minuty. Hołubiec śrubowanie rekordu rozpoczął od meczu przeciwko Kaszubi Kościerzyna. W tym starciu zespół JKS-u  ograł rywali 1:0. Następnie piłkarze z Jarocina wygrali ze Zdrojem Ciechocinek, Regą-Meridą Trzebiatów, Elaną Toruń i Kotwicą Kołobrzeg. W międzyczasie przytrafiły im się dwa bezbramkowe remisy z Unią Janikowo oraz KP Police. Sam rekordzista ostatniego gola wpuścił jesienią w dziewięćdziesiątej minucie spotkania z Victorią Koronowo. O miejsce w wyjściowej jedenastce rywalizował z Bartoszem Gajewskim.

Urodzony w 1985 roku bramkarz po raz pierwszy od miesiąca czasu został pokonany w Jarocinie. Był to mecz szczególny, bo derbowy z Nielbą Wągrowiec. Na początku drugiej połowy błąd popełnił Bartosz Rymaniak (obecnie zawodnik Piasta Gliwice przy. red.), który był obserwowany przez wysłanników Wisły Kraków, a do siatki trafił Tomasz Mikołajczak. Klubowy rekord zatrzymał się więc na 681 minutach. – Na ten wynik zapracował cały zespół. Dla mnie nie jest najważniejsze przez ile minut nie wpuszczę bramki, a to czy wygrywamy i jesteśmy w czubie tabeli, przyznał golkiper Jaroty. Ten pojedynek zakończył się wygraną gości z Wągrowca 2:1.

Jarociniacy sezon 2007/08 zakończyli na wysokim czwartym miejscu i awansowali do drugiej ligi, w której występowali przez kolejne sześć lat. Radosław Hołubiec w naszym zespole spędził 2,5 roku. Nie tak dawno był również trenerem bramkarzy JKS-u, a obecnie pracuje w Stali Rzeszów.

Źródło: Składnica Akt JKS „Jarota”, Gazeta Jarocińska (Przemysław Szeszuła)