Blisko niespodzianki w Kaliszu

Najstarsi zawodnicy z Akademii Jaroty przegrali po dobrym meczu na wyjeździe z KKS-em Kalisz 3:5.  Decydujące o losach całego pojedynku okazały się ostatnie minuty tej rywalizacji.

Podopieczni Piotra Skokowskiego świetnie weszli w to spotkanie. Wynik szybko otworzył Wojciech Lamprecht, który ładnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali. W pierwszej połowie zobaczyliśmy jeszcze jedno trafienie, którego autorem był zawodnik z najstarszego miasta w Polsce. Na brak emocji nie mogliśmy narzekać po zmianie stron. Co prawda pierwsi bramkę strzelili gospodarze, ale gracze z Jarocina szybko potrafili wyjść na jednobramkowe prowadzenie. Piłkę w siatce znów ulokował Lamprecht, a gola na 3:2 zdobył Piotr Like. KKS musiał więc postawić wszystko na jedną kartę. Przeciwnicy JKS-u najpierw wyrównali stan niedzielnej konfrontacji, aby później dwukrotnie pokonać bramkarza Jaroty z „jedenastki”.

Juniorzy starsi pierwszą część sezonu 2021/22 w Lidze Wojewódzkiej zakończyli na ósmym miejscu w tabeli. Na ich koncie jest trzynaście „oczek”, które dają im bezpieczną przewagę nad strefą spadkową, w której po rundzie jesiennej znalazły się ekipy Marcinków Kępno i Akademii Piłkarskiej Ostrzeszów.

Liga Wojewódzka A1 Junior (11. kolejka – 24.10.2021 roku)
KKS Kalisz – Jarota Jarocin 5:3 (1:1)

Jarota Jarocin: Dominik Komorniczak – Miłosz Bolek, Igor Chlebowski, Patryk Krawczyk (70’ – Jakub Bartkowiak), Bartosz Marciniak, Piotr Like, Wojciech Lamprecht, Igor Jeńczak, Bartosz Borysiak (83’ – Kamil Banaszak), Marcin Wyrwas, Wojciech Wojtczak.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Jarocin, w związku z realizacją zadania publicznego pod nazwą: „ Akademia Jarota – Używkom mówimy nie!”