Blisko niespodzianki w meczu z Wartą Poznań

Juniorzy młodsi B1 w meczu siódmej kolejki Ligi Wojewódzkiej przegrali z Wartą Poznań 2:3. Czwartkowe spotkanie rozgrywane awansem z weekendu trzymało w napięciu do ostatniej minuty.

Przed tym starciem zdecydowanym faworytem byli „Zieloni”, którzy na szczeblu wojewódzkim nie przegrali jeszcze żadnego pojedynku i mogli pochwalić się imponującym bilansem bramkowym – 38:5. Od pierwszego gwizdka arbitra gra toczyła się w środkowej części boiska. Goście na prowadzenie wyszli w siedemnastej minucie. 180 sekund później po raz drugi pokonali golkipera JKS-u. Podopieczni Piotra Skokowskiego odpowiedzieli przed zejściem do szatni. Autorem gola kontaktowego był Wojciech Wojtczak. Po zmianie stron obejrzeliśmy jeszcze dwa trafienia. Raz na listę strzelców wpisał się piłkarz Jaroty – Patryk Krawczyk. Trzy punkty trafiły więc na konto Warty, która pozostała na szczycie tabeli.

Jarociniacy w sobotę, 17 października zakończą swoje zmagania w rundzie jesiennej sezonu 2020/21. Juniorzy młodsi B1 udadzą się do Słupcy. Tam zmierzą się z ekipą, która zamyka ligową stawkę w Lidze Wojewódzkiej B1 i ma na swoim koncie zaledwie punkt. Początek meczu zaplanowano  punktualnie o godzinie 11:00.

Liga Wojewódzka B1 Junior (7. kolejka – 8.10.2020 roku)
Jarota Jarocin – Warta Poznań 2:3 (1:2)

Jarota Jarocin: Mateusz Kosmalski – Jan Ziętkowski, Wojciech Wojtczak, Bartosz Marciniak, Wojciech Lamprecht, Patryk Krawczyk, Alex Jankowiak, Łukasz Izydorczyk (68’ – Maciej Siekierski), Igor Chlebowski, Fabian Borkowski (76’ – Filip Szydlik), Maksymilian Bernat (60’ – Franciszek Bzodek).