Blisko zwycięstwa w Koninie

Piłkarze Jaroty Jarocin zremisowali z Górnikiem Konin 2:2. Podopieczni trenera Piotra Garbarka drugiego gola stracili w doliczonym czasie gry i musieli zadowolić się jednym punktem.

Sobotnie starcie mogło zdecydować o tym która z drużyn zakończy sezon na wyższym miejscu. Zarówno nasi piłkarze, jak Górnik przed tym pojedynkiem mieli po trzydzieści siedem punktów. Początek meczu należał do gospodarzy. To oni już w drugiej minucie za sprawą pięknego trafienia autorstwa Wiktora Patrzykąta wyszli na prowadzenie. W pierwszej połowie sytuacji było jak na lekarstwo. Jednak do wyrównania mógł doprowadzić Szymon Piekarski. Ostatecznie strzał zawodnika JKS-u był minimalnie niecelny i obie ekipy schodziły na przerwę przy wyniku 1:0 dla „Łańcuchów”.

Po zmianie stron obraz gry się zmienił. Gracze z Jarocina raz za razem przebywali w polu karnym swoich rywali. W 60. minucie groźnie uderzał Alan Janowski, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz z Konina. Pięć minut później arbiter z Gdańska dopatrzył się przewinienie na piętnastym metrze na Piekarskim. Jedenastkę na gola zamienił kapitan Jaroty – Jędrzej Ludwiczak. Podopieczni trenera Garbarka poszli za ciosem. Nieźle w polu karnym zachował się Mikołaj Łopatka, który zgrał piłkę piętą do Mateusza Dunaja, a urodzony w 1998 roku zawodnik dał swojemu zespołowi prowadzenie.

Do zakończenia spotkania przewaga należała do jarocińskiej ekipy. Najbliżej pokonania golkipera rywali był rezerwowy – Patryk Adamski. Wprowadzony napastnik w 78. minucie nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Swojej drużyny nie uchronił za to Bartosz Kubiak, który został pokonany przez Krystiana Sobieraja w doliczonym czasie gry.

Jarota Jarocin zakończy sezon rozgrywkowy 2018/19 przed własną publicznością meczem z KP Starogard Gdański. Ten pojedynek zaplanowano na stadionie miejskim na 15 czerwca o godzinie 17:00.

Górnik Konin – Jarota Jarocin 2:2 (1:0)
2’ – Wiktor Patrzykąt (1:0)
65’ – Jędrzej Ludwiczak (1:1)
70’ – Mateusz Dunaj (1:2)
90+4’ – Krystian Sobieraj (2:2)

Jarota Jarocin: Bartosz Kubiak – Alan Janowski, Dawid Idzikowski, Jędrzej Ludwiczak, Mikołaj Kowalski – Jakub Nowak, Szymon Komendziński, Beniamin Wrembel (65’ – Mikołaj Łopatka), Szymon Piekarski (75’ – Patryk Adamski), Mateusz Dunaj (90’ – Piotr Stachowiak) – Miłosz Kowalski (82’ – Patryk Kieliba).