Cenny punkt w Kleczewie

W drugim wiosennym spotkaniu ligowym zespół Jaroty Jarocin zremisował na wyjeździe z Sokołem Kleczew 2:2. Podopieczni Piotra Garbarka przez większość drugiej połowy grali jednak w osłabieniu.

Sobotni pojedynek rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla jarocińskiej ekipy. Pomimo tego, że piłkarze JKS-u grali pod wiatr, to raz za razem przedostawali się w okolice pola karnego swoich przeciwników. W pierwszym kwadransie zza szesnastego metra uderzali Szymon Komendziński i Jakub Nowak. Ich próby były niecelne, ale większą precyzją w 21. minucie wykazał się Miłosz Kowalski, który ulokował piłkę w siatce po precyzyjnym prostopadłym podaniu Dawida Idzikowskiego. Pod koniec pierwszej części gry groźniej zaatakowali gospodarze. Ostatecznie korzystny rezultat nie uległ zmianie.

Początek drugiej połowy należał do graczy z Kleczewa. To oni w pięćdziesiątej minucie za sprawą Jakuba Antosika doprowadzili do wyrównania. Jarociniacy po straconej bramce bardzo mocno protestowali, twierdząc że jeden z zawodników Sokoła zagrał futbolówkę ręką. Arbiter z Gdyni swojej decyzji nie zmienił, a jakby było tego mało drugie napomnienie za dyskusje otrzymał Igor Skowron i jarociński zespół zmuszony był grać w osłabieniu. Ten fakt wykorzystali miejscowi, którzy w 78. minucie objęli prowadzenie po stałym fragmencie gry. Na listę strzelców wpisał się Jakub Groszkowski.

Ambicja i charakter – tak można powiedzieć o postawie piłkarzy z Jarocina w ostatnich minutach tego pojedynku. Dwie minuty po straconej bramce akcja czwórki: Szymon Piekarski – Mikołaj Łopatka – Adam Męcfel – Mateusz Dunaj zakończyła się powodzeniem. Jak się okazało później trafienie samobójcze autorstwa Sebastiana Śmiałka było ostatnim tego dnia. Tym samym obie drużyny, podobnie jak jesienią podzieliły się punktami.

Sokół Kleczew – Jarota Jarocin 2:2 (0:1)
21′ – Miłosz Kowalski (0:1)
50′ – Jakub Antosik (1:1)
78′ – Jakub Groszkowski (2:1)
86′ – Sebastian Śmiałek sam. (2:2)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Szymon Komendziński, Igor Skowron, Jędrzej Ludwiczak, Piotr Skokowski – Jakub Nowak, Szymon Piekarski, Mateusz Dunaj (90′ – Beniamin Wrembel), Patryk Kieliba (79′ – Adam Męcfel), Dawid Idzikowski (85′ – Patryk Adamski) – Miłosz Kowalski (75′ – Mikołaj Łopatka)