Cenny punkt w liderem

Remisem zakończyło się sobotnie spotkanie z udziałem Sokoła Kleczew i Jaroty Jarocin. Pojedynek rozgrywany w ramach szóstej wiosennej kolejki trzymał w napięciu do ostatniej minuty.

Po raz pierwszy od wielu miesięcy na trybunach zasiedli kibice, którzy mieli okazję obejrzeć ciekawy mecz derbowy w III lidze. Pierwsza połowa nie przyniosła nam wielu sytuacji strzeleckich. Na samym początku udaną interwencję zanotował bramkarz JKS-u, Sebastian Lorek. Następnie groźnie uderzali Chromiński i Zagdański. Jarociniacy najlepszą okazję mieli przed zmianą stron w końcówce pierwszej połowy. Krzysztof Bartoszak z okolicy połowy boiska zdecydował się na długie podanie do Kacpra Szymankiewicza, który przyjął piłkę w okolicy szesnastego metra i oddał minimalnie niecelny strzał.

Podopieczni Piotra Garbarka udanie rozpoczęli drugą część spotkania. Szymon Komendziński w 55. minucie zdecydował się na indywidualną akcję. Obrońca wbiegł z futbolówką w pole karne, ale w dogodnej sytuacji spudłował. Kilka chwil później przed szansą stanął Dominik Chromiński. Tym razem uratowała nas poprzeczka. Odpowiedź jarocińskiej drużyny była błyskawiczna. Akcję dwójki Bartoszak – Komendziński mógł zwieńczyć Filip Szewczyk. Jednak kapitalną „paradą” popisał się Mateusz Koliński. Ostatni kwadrans zapowiadał się więc niezwykle interesująco. I tak też było, bo doczekaliśmy się bramek!

Gospodarze na prowadzenie wyszli w siedemdziesiątej drugiej minucie. Na listę strzelców wpisał się Stanisław Wędzelewski – popisując się kapitalnym uderzeniem tuż zza pola karnego. Jarota ruszyła do odrabiania strat. Pierwsza okazja nadarzyła się po prostopadłym podaniu Krzysztofa Matuszaka. Przed golkiperem z Kleczewa znów „oko w oko” mógł stanąć 24-letni Szewczyk, ale ostatecznie źle przyjął piłkę. Na siedem minut przed zakończeniem meczu arbiter odgwizdał rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Piotr Skokowski. Bramkę na wagę trzech punktów mógł jeszcze zdobyć Krzysztof Bartoszak.

Jarotę Jarocin po trzech wyjazdowych potyczkach czekają cztery mecze przed własną publicznością. Pierwszym rywalem będzie Bałtyk Koszalin w następną sobotę, 22 maja o godzinie 17:00.

Sokół Kleczew – Jarota Jarocin 1:1 (0:0)
1:0 – Stanisław Wędzelewski (72’)
1:1 – Piotr Skokowski (84’)

Jarota Jarota: Sebastian Lorek – Szymon Komendziński, Dawid Idzikowski, Sebastian Golak, Piotr Skokowski – Jędrzej Ludwiczak (77’ – Krzysztof Matuszak), Szymon Piekarski (88’ – Marcin Maćkowiak) – Filip Szewczyk, Kacper Szymankiewicz (73’ – Jacek Pacyński), Mateusz Dunaj (78’ – Patryk Rzepka) – Krzysztof Bartoszak.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Jarocin, w związku z realizacją zadania publicznego pod nazwą: „ III liga – Jarota znowu w grze!”.