Cenny punkt w Stargardzie!

Remisem zakończyło się spotkanie 8. kolejki III ligi. Jarociniacy po dobrej grze urwali punkty faworytowi, który jeszcze kilka miesięcy temu rywalizował na boiskach drugoligowych.

Podopieczni Piotra Garbarka w bardzo krótkim odstępie czasu rozegrali dwa mecze ligowe. W sobotę przeciwnikiem JKS-u był zespół Błękitnych Stargard. Od pierwszego gwizdka sędziego sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo. Pierwszy groźny strzał w siedemnastej minucie oddał Antoni Prałat, ale piłka trafiła wprost w ręce bramkarza gospodarzy. W jego ślad poszedł Patryk Rzepka, który uderzył nad poprzeczką. Pierwsza połowa była udana w wykonaniu jarocińskiej drużyny. Tym bardziej, że miejscowi nie potrafili poważnie zagrozić debiutującemu między słupkami – Karolowi Drażdżewskiemu.

Po przerwie spotkanie nam się wyrównało. Pierwsi groźną akcję przeprowadzili błękitno-biali. Jednak udaną interwencją popisał się Drażdżewski, który obronił silny strzał Damiana Niedojada. Jarota odpowiedziała w ostatnim kwadransie gry. Najpierw głową zaskoczyć Dominika Sasiaka spróbował Mateusz Dunaj. Następnie na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Kacper Szymankiewicz, ale futbolówka po tej próbie minimalnie przeleciała obok słupka. W końcówce z rzutu wolnego spróbował jeszcze Krzysztofa Bartoszak. Ostatecznie ta sytuacja nic już nie zmieniła kontekście ostatecznych rozstrzygnięć w sobotnim pojedynku.

Jarota Jarocin po ośmiu kolejkach ma na swoim koncie dziesięć punktów. To w tej chwili daje nam dziewiąte miejsce w trzecioligowej tabeli. W następną sobotę do naszego miasta przyjedzie Elana Toruń.


Błękitni Stargard – Jarota Jarocin 0:0

Jarota Jarocin: Karol Drażdżewski – Szymon Komendziński,  Marcin Maćkowiak (70’ – Dawid Idzikowski), Jedrzej Ludwiczak, Piotr Skokowski, Mateusz Ławniczak, Kacper Szymankiewicz, Mateusz Dunaj (88’ – Piotr Stachowiak), Patryk Rzepka (70’ – Marcin Łażewski), Antoni Prałat (76’ – Marcin Konopka), Krzysztof Bartoszak.

Skalmierzyce
Jarota Jarocin
Jarota Jarocin
1:2
Elana Toruń