Centra w gazie przed Pucharem Polski

Najbliższy przeciwnik JKS-u w ostatnią sobotę pokonał lidera czwartej ligi – LKS Gołuchów 6:0. Nie zmienia to jednak faktu, że to zawodnicy z Jarocina będą faworytem meczu z Centrą Ostrów Wlkp.  

Podopieczni Mariusza Posadzego w trakcie zimowych przygotowań rozegrali cztery spotkania. Szczególnie wysoką wygraną zakończyło się ich ostatnie starcie przeciwko ekipie „Żubra”. Pojedynek rozgrywany na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie miał jednostronny przebieg. Centra strzeliła aż sześć goli. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Nikodem Grząka, a po jednym trafieniu dołożyli Miłosz Nowicki, Tomasz Krakowski i Paweł Jasiński. LKS zaliczył też trafienie samobójcze. W pozostałych trzech meczach lepsi okazali się od Ostrovii (4:0) oraz Piasta Czekanów (6:4). Natomiast w meczu z beniaminkiem czwartej ligi – Victorią Ostrzeszów padł remis (2:2).

Ostatni raz z Centrą rywalizowaliśmy w trzeciej lidze gr. drugiej. Miało to miejsce w sezonie 2017/18. Wtedy dwukrotnie musieliśmy przełknąć gorycz porażki. Jednym z zawodników ostrowskiego klubu jest Dawid Piróg, który przez wiele lat reprezentował żółto-czerwono-niebieskie barwy. Nasi najbliżsi rywale w czwartoligowych rozgrywkach plasują się na dziewiątej pozycji z dorobkiem dwudziestu czterech punktów.

Mecz 1/16 finału wojewódzkiego Pucharu Polski odbędzie się w sobotę, 29 lutego w Jarocinie. O dokładnym miejscu rozegrania tego starcia poinformujemy we wtorek w osobnym komunikacie.

Jarota Jarocin
Świt Skolwin
Gniewino
1:1
Jarota Jarocin