Centralna Liga Juniorów nie dla Jaroty

W drugim spotkaniu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów podopieczni Jacka Koleckiego ulegli na wyjeździe Pomologii Prószków 0:5. Przypomnijmy, że tydzień temu jarociński zespół przegrał na własnym boisku 2:3. Oznacza to, że młodzi piłkarze z Jarocina w następnym sezonie ponownie zagrają w lidze Wielkopolskiej.

Sobotnie spotkanie w Prószkowie rozpoczęło się bardzo źle dla podopiecznych Jacka Koleckiego, którzy już w trzeciej minucie stracili bramkę. Bramkę samobójczą zdobył Tomasz Zaremba. Jarota z każdą następną minutą grała znacznie lepiej, czego efektem było kilka groźnych strzałów na bramkę gospodarzy. Od 30 minuty młodzi piłkarze z Jarocina musieli grać w osłabieniu, ponieważ drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Alan Janowski. Pięć minut później po dośrodkowaniu Adriana Włodarczyka bliski doprowadzenia do remisu był Bartosz Cierniewski. Pomologia w końcówce pierwszej połowie stwarzała sytuację do zdobycia bramek, ale ostatecznie wynik meczu nie uległ już zmianie.

Druga część gry, to ambitna postawa jarocińskiego zespołu, który do 80 minuty walczył o korzystny rezultat. W 65 minucie ekipa z Prószkowa prowadziła 2:0. Kilka chwil później nasi rywale mogli podwyższyć prowadzenie, ale rzut karny obronił Jakub Jacek. Podopieczni Jacka Koleckiego także byli bliscy zdobycia gola, ale najpierw strzał Huberta Antkowiaka zablokował jeden z obrońców gospodarzy, następnie świetną interwencją popisał się golkiper Pomologii, który obronił uderzenie z kilku metrów Bartosza Cierniewskiego. W końcówce spotkania Jarota opadła z sił i w dziesięciu ostatnich minutach straciła jeszcze trzy bramki i tym samym przegrała w drugim spotkaniu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów 0:5.

Pomologia Prószków – JKS Jarota Jarocin 5:0 (1:0)

3′ – Tomasz Zaremba (1:0)

65′ – Sebastian Kuchta (2:0)

81′ – Krzysztof Kwiatkowski (3:0)

87′ – Patryk Wojtasik (4:0)

90′ – Patryk Wojtasik (5:0)

JKS Jarota Jarocin: Jakub Jacek – Dawid Dolata, Tomasz Zaremba, Maciej Gierczyk, Alan Janowski, Sebastian Wach, Adrian Paprzycki, Bartosz Cierniewski, Adrian Włodarczyk, Szymon Udzik, Hubert Antkowiak.

Na zmiany wchodzili: Szymon Grodzki, Michał Gościniak, Mateusz Trybek, Dawid Idzikowski, Bartosz Schubert.

Rezerwowi: Marcin Wojciechowski.