Crossbar Challenge juniorów starszych

Podopieczni Mirosława Czajki przegrali w meczu 9. kolejki z Górnikiem Konin 0:1. Po tym spotkaniu zawodnicy urodzeni w 2000, 2001 i 2002 roku zajmują drugiej miejsce w Lidze Wojewódzkiej.

Zdecydowanym faworytem niedzielnego starcia na boisku przy ul. Maratońskiej byli gracze z Jarocina. W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Jednak to gospodarze mieli dwie dogodne okazje do zdobycia bramki. Filip Glinkowski uderzył z dystansu prosto w golkipera, a strzał Mikołaj Kowalskiego zatrzymał się na poprzeczce. Po zmianie stron na murawie pojawił się Patryk Rzepka, który nadawał ton grze w swojej drużynie. Szczęście cały czas uśmiechało się do gości z Konina. W drugiej odsłonie w poprzeczkę trafiali jeszcze Wojciech Kidoń i Patryk Rzepka. Jakby tego było mało futbolówka po uderzeniu Gabriela Sołtysiaka odbiła się od słupka.

Gdy wydawało się, że piłkarze JKS-u wyjdą na prowadzenie, to rywale przeprowadzili szybki kontratak i niemożliwe stało się faktem. Mikołaj Parus w 63. minucie był zmuszony wyciągnąć piłkę z siatki. Podopieczni trenera Mirosława Czajki ruszyli do odrabiania strat. Ostatnie dwadzieścia minut to kompletna dominacja jarocińskiej ekipy. Bohaterem spotkania powinien zostać Patryk Rzepka, który w ostatniej akcji wybiegł sam na sam z bramkarzem. Ostatecznie pomocnik został w brutalny sposób sfaulowany, a obrońca otrzymał od razu czerwoną kartkę. Kilka chwil później sędzia zakończył pojedynek. Tym samym nasi zawodnicy pomimo sporego zaangażowania pozostali w niedzielę bez punktów.

Wszyscy walczyli do ostatniej minuty. Dziś tworzyliśmy sytuacje pod bramką przeciwników. Takiej postawy oczekuje i wymagam. Zabrakło odrobiny szczęścia. Nasza kadra cały czas się zmienia. Dzięki dobrej postawie część zawodników jest w kadrze pierwszej drużyny. To dla nas jest priorytet, powiedział podbudowany trener Mirosław Czajka.

W najbliższą niedzielę zespół juniorów starszych uda się na spotkanie wyjazdowe. Jarociniacy powalczą o lepszy rezultat z Krobianką Krobia, z którą na początku obecnego sezonu wygrali 5:0. Początek tego starcia o godzinie 10:00.