Ćwierćfinał PP dla rezerw Jaroty

Trzecie zwycięstwo w rozgrywkach Pucharu Polski – strefy Kalisz odnieśli piłkarze trenera Matuszaka. Jarota II Witaszyce w 1/8 finału wygrała z Koroną-Pogoń Stawiszyn 5:2.

Zespół rezerw w tegorocznej edycji wyeliminował już Sokół Bralin i CKS Zbiersk. Do środkowej konfrontacji nasi zawodnicy przystępowali więc w roli faworytów, choć rywal był wymagający. Pierwszy na listę strzelców w szesnastej minucie wpisał się Miłosz Kowalski. Gospodarze tuż przed przerwą zdołali doprowadzić do wyrównania, a krótko po zmianie stron wyjść nawet na jednobramkowe prowadzenie! Wyraźnie podrażnieni gracze z Jarocina zaczęli swój festiwal strzelecki, który rozpoczął niezawodny Kowalski. W końcówce piłkę w siatce ulokowali także Jakub Nowak oraz Emil Jędraszak.

Dzięki wygranej w Stawiszynie ekipa Jaroty II może spoglądać z optymizmem na kolejne pucharowe starcie. Wielkopolski ZPN zdecydował, że mecze ćwierćfinałowe zostaną rozegrane 12 października. Co ciekawe pojedynek przeciwko drużynie z Czekanowa odbędzie się na jednym z boisk spółki Jarocin Sport.

Korona-Pogoń Stawiszyn – Jarota II Witaszyce 2:5 (1:1)
0:1 – Miłosz Kowalski (16′)
1:1 – Bartosz Gronowski (44′)
2:1 – Mykola Zawatski (48′)
2:2 – Miłosz Kowalski (59′)
2:3 – Miłowa Kowalski (70′)
2:4 – Jakub Nowak (79′)
2:5 – Emil Jędraszak (82′)

Jarota II Witaszyce: Jakub Baut – Szymon Bogaczyk, Jan Ziętkowski, Nikodem Dryjański, Mikołaj Kowalski, Emil Jędraszak (90′ – Maksymilian Bernat), Filip Szydlik (70′ – Wojciech Lamprecht), Jakub Nowak, Igor Rybarczyk, Łukasz Tomczak (55′ – Krzysztof Matuszak), Miłosz Kowalski.