Cztery gole i zwycięstwo

W niezłym stylu pierwszą część sezonu zakończyli juniorzy starsi. Jarociniacy pokonali na wyjeździe Rawię Rawicz 4:0 i zakończyli jesienną rywalizację na bardzo wysokim drugim miejscu.

W pierwszej części środowej konfrontacji gracze JKS-u mieli spory problem ze skutecznością w polu karnych przeciwników. Próby Wojciecha Kidonia czy Patryka Rzepki kończyły się niepowodzeniem. Podopieczni trenera Mirosława Czajki byli niezwykle cierpliwi i to im się opłaciło w 48. minucie. Efektem tego była bramka zdobyta przez Przemysława Fiołkę po strzale z dystansu. Kwadrans później gospodarze skierowali futbolówkę do własnej siatki, a receptę na pokonanie golkipera z Rawicza znaleźli jeszcze Filip Glinkowski oraz Patryk Rzepka z rzutu karnego.

– W początkowej fazie spotkania rywale dobrze się bronili. Musieliśmy włączyć wyższe biegi. Bez pracy silnika nie ma efektów (śmiech). Szkoda, że runda zakończyła się tak szybko. Ostatnio nasze ostatnie wyniki są bardzo imponujące. Potwierdzeniem tego jest drugie miejsce w tabeli, powiedział tuż po pojedynku w Rawiczu, trener juniorów starszych.

Nasza najstarsza drużyna młodzieżowa w stawce ośmiu ekip rywalizujących w Lidze Wojewódzkiej ustąpiła tylko Polonii Leszno, która zagra wiosną w Makroregionalnej Lidze Juniorów Starszych. Natomiast zawodnicy z jarocińskiej Akademii po przerwie zimowej powalczą o Puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.