Cztery gole najniższym wymiarem kary

Jarota II Witaszyce zakończyła rundę jesienną sezonu 2020/21. Zespół rezerw pewnie ograł Grom Golinę 4:0. Podopieczni Mirosława Czajki z dorobkiem 40. punktów są liderem Red Box Klasy Okręgowej.

Sobotnie spotkanie miało jednego faworyta. Była nim drużyna JKS-u, która potwierdziła to również na murawie. Po kwadransie gry było już 2:0. Najpierw pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Krzysztof Matuszak. Futbolówka posłana niemal 30. metrów odbiła się jeszcze od poprzeczki i zaskoczyła bezradnego bramkarza z Goliny. A kilka minut później w polu karnym skutecznością błysnął Jacek Pacyński, który technicznym uderzeniem podwyższył prowadzenie swojej drużyny. Jarociniacy atakowali wysokim pressingiem, a gospodarze mieli ogromne problemy z budowaniem akcji. Jednak na kolejne gole czekaliśmy do drugiej połowy, choć sytuacji strzeleckich dla Jaroty nie brakowało.

Po zmianie stron podopieczni trenera Czajki mieli problem z ostatnim podaniem. Często też na wysokości zadania stawał golkiper miejscowych. W drugich czterdziestu pięciu minutach zobaczyliśmy dwa trafienia. Pierwsze z nich było autorstwa Krzysztofa Matuszaka. Doświadczony pomocnik w 66. minucie wykorzystał jedenastkę po faulu na Miłoszu Kowalskim. Kilka chwil później sędzia był zmuszony wyciągnąć czerwoną kartkę i pokazał ją zawodnikowi z Goliny, który w nieprzepisowy sposób powtrzymał wychodzącego sam na sam – Marcina Konopkę. Ostatecznie wynik meczu ustalił wcześniej wspomniany Kowalski. Urodzony w 1999 roku napastnik w końcówce pojedynku ulokował piłkę w siatce przy lewym słupku.

Mecz rozgrywany przy 5 stopniach Celsjusza był dla obu ekip ostatnim w 2020 roku. Teraz rezerwy Jaroty udadzą się na zasłużony zimowy odpoczynek, a już w marcu wrócą do ligowej rywalizacji, w której powalczą o awans do V ligi. Z pewnością taki sam cel przed sobą postawiony będą mieli piłkarze Białego Orła, GKS-u Grębanin czy Pelikana Grabów.

Grom Golina – Jarota II Witaszyce 0:4 (0:2)
0:1 – Krzysztof Matuszak (10’)
0:2 – Jacek Pacyński (14’)
0:3 – Krzysztof Matuszak (66’)
0:4 – Miłosz Kowalski (80’)

Jarota II Witaszyce: Damian Walkowiak – Mikołaj Kowalski, Krystian Wawrzyniak, Dawid Idzikowski, Szymon Gałczyński (70’ – Maurycy Skowroński), Patryk Rzepka (73’ – Jakub Jacek), Jakub Adamkiewicz (46’ – Antoni Bzodek), Krzysztof Matuszak, Eryk Kunicki (46’ – Miłosz Kowalski), Marcin Konopka (76’ – Szymon Bogaczyk), Jacek Pacyński (86’ – Mariusz Idziorek).