Daleki wyjazd orlików zakończony porażką

Orlicy młodsi w meczu 5. kolejki musieli przełknąć gorycz porażki w starciu z Akademią Piłkarską Ostrzeszów. Po tej serii spotkań gracze JKS-u z rocznika 2009 i 2010 zajmują szóste miejsce.

Piątkowy pojedynek znakomicie rozpoczęli gospodarze, którzy po pierwszej połowie prowadzili różnicą trzech trafień. Po krótkiej przerwie zespół z Ostrzeszowa strzelił dwa gole. Podopieczni trenera Mirosława Czajki bardzo chcieli pokonać bramkarza rywali i uczynili to trzykrotnie w odstępie dziesięciu minut. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Maksymilian Rakoczy, a raz futbolówkę do siatki skierował Michał Becela. Jednak ostatnie słowo należało do miejscowych. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem naszych przeciwników 6:3.

W pierwszej części gry zagraliśmy bardzo nieskutecznie. Swoje sytuacje zmarnowali Nikodem Wysocki, Dawid Trochanowski czy Wojciech Gosa. Po przerwie wyglądało to zdecydowanie lepiej. Musimy pracować cały czas nad skutecznością. Jeśli poprawimy ten element, to jesteśmy w stanie wygrywać z każdym zespołem – powiedział po powrocie do naszego miasta, trener Mirosław Czajka.

Drużyna z Jarocina w rundzie jesiennej obecnego sezonu rozegra jeszcze trzy potyczki ligowe. Kolejna szansa na podreperowanie zdobyczy punktowej nadarzy się 19 października w Koźminie Wielkopolskim.