Decydująca druga połowa

W meczu wyjazdowym zawodnicy prowadzeni przez Marka Nowickiego przegrali z Bałtykiem Gdynia 0:4. Tym samym zespół z Jarocina zanotował szóstą porażkę w obecnym sezonie rozgrywkowym.

Od początku starcia wydarzenia na Narodowym Stadionie Rugby układały się po myśli naszej drużyny. W 15. minucie po dośrodkowaniu Krzysztofa Czabańskiego w sytuacji strzeleckiej znalazł się Mikołaj Łopatka. Jednak jego uderzenie głową na rzut rożny sparował Adrian Szady. Z każdą kolejną minutą więcej do powiedzenia mieli gospodarze, a potwierdzeniem tego były groźne strzały z dystansu Sebastiana Bartlewskiego oraz Matusza Góry. Jarociniacy próbowali odpowiedzieć jeszcze przed zmianą stron. Ostatecznie pomimo ambitnej postawy nie udało im się pokonać golkipera z Gdyni.

Druga odsłona rozpoczęła się znakomicie dla naszych rywali. Chwilę po wznowieniu futbolówkę do siatki z bliskiej odległości wpakował rezerwowy – Adam Duda. W 50. minucie faulowany w polu karnym był Piotr Skokowski. Sędzia z Bydgoszczy nie zauważył ewidentnego przewinienia na kapitanie JKS-u. O sporym szczęściu rywale mogli mówić dziesięć minut później. Mateusz Molewski wyłożył piłkę do Mikołaja Łopatki, ale jego strzał z linii bramkowej wybił Łukasz Duszkiewicz.

Gdy wydawało się, że podopieczni Marka Nowickiego doprowadzą do wyrównania, to Bałtyk zdobył drugiego gola. Autorem tego trafienia był Michał Marczak. Podrażnieni gracze z Jarocina ruszyli do odrabiania strat. Mateusz Molewski uderzył nawet w poprzeczkę. Gospodarze w ostatnim kwadransie gry zadali dwa decydujące ciosy. Na listę strzelców ponownie wpisał się Adam Duda, a wynik meczu w 81. minucie ustalił Przemysław Szur. Obie bramki wpadły po dośrodkowaniach.

Kolejne spotkanie ligowe czeka nas 20 października. Przed własną publicznością zmierzymy się z Pogonią II Szczecin. Na ten moment jarociński zespół zajmuje dwunaste miejsce w trzecioligowej tabeli.

Bałtyk Gdynia – Jarota Jarocin 4:0 (0:0)
47’ – Adam Duda (1:0)
63’ – Michał Marczak (2:0)
75’ – Adam Duda (3:0)
81’ – Przemysław Szur (4:0)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Jakub Czapliński (81’ – Gabriel Sołtysiak), Radosław Barabasz, Igor Skowron, Krzysztof Czabański, Piotr Skokowski – Szymon Piekarski (60’ – Mateusz Dunaj), Szymon Komendziński (79’ – Daniel Tomaszewski), Jakub Nowak, Mateusz Molewski – Mikołaj Łopatka