Derby bez punktów

Rezerwy JKS-u w ostatnią sobotę musiały przełknąć gorycz porażki. Zespół trenera Czajki na wyjeździe przegrał z LZS Cielcza 0:5 w ramach czwartej kolejki rozgrywek Klasy Okręgowej.

Derby zgromadziły na trybunach sporo kibiców. Od pierwszej minuty obie ekipy nie potrafiły sobie stworzyć sytuacji strzeleckich. Jednak gospodarze w szesnastej minucie objęli prowadzenie. Autorem gola był Kamil Filipiak, który otrzymał długie podanie od bramkarza i technicznym uderzeniem ulokował piłkę w siatce. Jarociniacy nie zamierzali się poddawać. Kilka chwil później przed szansą stanął Filip Taczała, ale jego silny strzał poszybował wysoko nad poprzeczką. W trzecim kwadransie miejscowi strzelili bramkę po ewidentnym spalonym i nieporozumieniu między golkiperem a obrońcami JKS-u.

Druga część spotkania to kolejne trafienia popularnej „Chelsea”. Tym razem na listę strzelców dwa razy wpisał się Jakub Nowak. Jarota II pomimo nie korzystnego rezultatu dążyła do bramki honorowej. W samej końcówce do futbolówki dopadł Bartosz Borysiak i pokonał Roberta Sobczaka. Ostatecznie sędziowie uznali, że wychowanek jarocińskiego klubu był na pozycji spalonej, choć z tą decyzją nie zgadzał się sztab szkoleniowy. Zatem mecz zakończył się wygraną LZS-u 5:0.

Najbardziej szkoda sytuacji Filipa Taczały. Rywale wygrali zasłużenie i mieli przede wszystkim przewagę fizyczną. Jesteśmy młodą ekipą, która potrafi grać w piłkę. Niestety nie unieślimy atmosfery spotkania derbowego oraz popełniliśmy zbyt dużo indywidualnych błędów, powiedział trener Mirosław Czajka.

Jarota II Witaszyce w swoim piątym starciu ligowym podejmie GKS Żerków. Będą to kolejne derby powiatu jarocińskiego w Klasie Okręgowej. To spotkanie rozpocznie się w niedzielę, 19 września o godz. 19:00.


LZS Cielcza – Jarota II Witaszyce 5:0 (3:0)
1:0 – Kamil Filipiak (16’)
2:0 – Karol Oczkowski (38’)
3:0 – Krzysztof Zawacki (41’)
4:0 – Jakub Nowak (59’)
5:0 – Jakub Nowak (71’)

Jarota II Witaszyce: Mateusz Kosmalski – Aleksander Pisarczyk, Antoni Bzodek (67’ – Mikołaj Szcześniak), Szymon Bogaczyk, Bartosz Kantek, Filip Taczała, Bartosz Dyoniziak (46’ – Bartosz Borysiak), Kacper Boruta (77’ – Jakub Bartkowiak), Mikołaj Kowalski, Maurycy Skowroński, Miłosz Bolek (77’ – Dawid Bartkowiak).

Skalmierzyce
Jarota Jarocin
Jarota Jarocin
1:2
Elana Toruń