Derby dla Jaroty

Pewne zwycięstwo w 11. kolejce III ligi gr. kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej odnieśli podopieczni Janusza Niedźwiedzia, którzy pokonali na własnym stadionie Nielbę Wągrowiec 3:0. Bramki dla jarocińskiej drużyny zdobyli: Christian Nnamani, Mikołaj Marciniak oraz Mateusz Dunaj.

Jarota od pierwszych minut spotkania zdominowała wydarzenia na boisku. W pierwszej minucie po wrzucie z autu w polu karnym gości do piłki doszedł Bartosz Kieliba, ale jego uderzenie z głowy było minimalnie niecelne. Obrońca jarocińskiego zespołu stanął przed kolejną okazją do zdobycia bramki w szóstej minucie, lecz tym razem nie doszedł do dośrodkowania z lewej strony boiska Krzysztofa Czabańskiego. W 13. minucie podopieczni Janusza Niedźwiedzia przeprowadzili kontratak. Aktywny tego dnia Christian Nnamani odebrał futbolówkę obrońcy gości i zgrał ją wzdłuż pola karnego do Dominika Chromińskiego, który w zamieszaniu podbramkowym nie był w stanie pokonać bramkarza z Wągrowca.

Z każdą następną minutą gospodarze grali lepiej, czego efektem była bramka zdobyta w 25. minucie przez Christiana Nnamaniego, który wykorzystał prostopadłe podanie Jacka Pacyńskiego. Niestety Nigeryjczyk po strzale doznał kontuzji, podobnie jak Dawid Piróg w początkowej fazie meczu. Wstępne diagnozy wskazują, że ich przerwa może dłużej potrwać.

Prowadzenie w spotkaniu podwyższył kilka minut później Mikołaj Marciniak, który dobił z bliskiej odległości strzał Dominika Chromińskiego. W 30. minucie zespół z Wągrowca przeprowadził, jak się okazało później najgroźniejszą akcje w sobotnim pojedynku. Ale sytuacji sam na sam z Mateuszem Filipowiakiem nie wykorzystał Adam Urbański. W końcówce pierwszej połowy bliski zdobycia gola był jeszcze Piotr Skokowski, ale uderzenie piłkarza z Jarocina było niecelne i wynik mecz nie uległ zmianie.

Druga część gry rozpoczęła się lepiej dla podopiecznych Janusza Niedźwiedzia. W 50. Minucie na indywidualną akcję zdecydował się Mikołaj Marciniak. Ale jego uderzenie z szesnastego metra obronił golkiper gości. Jarota miała mecz pod kontrolą, ale w kilku akcji zabrakło wykończenia. Bliski zdobycia bramki był Dominik Chromiński oraz Jędrzej Ludwiczak.

Trzeciego gola w 83. minucie zdobył Mateusz Dunaj, który w techniczny sposób przelobował wysuniętego bramkarza gości. Była to debiutancka bramka 17-letniego piłkarza w zespole seniorów. W ostatnich minutach na boisku pojawił się rezerwowy bramkarz Jaroty – Mateusz Deege, który tym samym zadebiutował w barwach jarocińskiego klubu. Deege zaprezentował swoje umiejętności od razu po wejściu, ponieważ w ostatnich minutach obronił groźny strzał napastnika Nielby.

Jarota Hotel Jarocin z dorobkiem 27. punktów wciąż zajmuje drugie miejsce ligowej tabeli. Za tydzień podopieczni Janusza Niedźwiedzia zagrają na wyjeździe z Wdą Świecie. Początek sobotniego pojedynku zaplanowano na godzinę 15:00.

Jarota Hotel Jarocin – Nielba Wągrowiec 3:0 (2:0)

1:0 – Christian Nnamani (25′)
2:0 – Mikołaj Marciniak (33′)
3:0 – Mateusz Dunaj (83′)

Jarota: 30. Mateusz Filipowiak (81′ – 12. Mateusz Deege) – Dawid Piróg (9′ – 13. Piotr Skokowski), 3. Bartosz Kieliba, 17. Piotr Garbarek, 2. Jędrzej Ludwiczak, 7. Krzysztof Czabański, 14. Michał Grobelny, 10. Mikołaj Marciniak, 11. Dominik Chromiński, 16. Jacek Pacyński (76′ – 5. Dawid Dolata), 8. Christian Nnamani (30′ – 9. Mateusz Dunaj).

Nielba: 12. Patryk Łagodziński – 3. Dawid Tomczak (4′ – 11. Mateusz Piechowiak), 5. Michał Gruszka (87′ – 2. Szymon Kłosiński), 7. Rafał Leśniewski, 9. Adam Urbański, 10. Adrian Marchel, 14. Łukasz Piasecki, 16. Łukasz Iskrzyński, 17. Mateusz Górny (74′ – 13. Filip Konarski), 20. Fabian Burzyński, 21. Dawid Jasiński.