Derby dla Nielby

Bez punktów do Jarocina wrócili podopieczni trenera Piotra Garbarka. Zespół JKS-u po zaciętym spotkaniu w ramach szesnastej kolejki trzeciej ligi gr. drugiej przegrał z Nielbą Wągrowiec 1:2.

Pierwszą groźną sytuację w meczu stworzyli gospodarze. W trzynastej minucie świetną interwencją popisał się Sebastian Kmiecik, który sparował nad poprzeczkę uderzenie Jacka Figaszewskiego. Jarociniacy próbowali odpowiedzieć strzałami z dystansu. Dwa z nich oddał Kacper Szymankiewicz. Golkiper z Wągrowca miał sporo szczęścia, bo futbolówka w obu przypadkach nie zmierzała w światło bramki. Dla Nielby szczęśliwa okazała się 27. minuta. Na listę strzelców wpisał się Jakub Kubiński, który głową z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki. W samej końcówce pierwszej połowy indywidualną akcją popisał się Szymankiewicz, ale nikt z naszej drużyny nie doszedł do jego podania. W ostatniej akcji z dystansu zaskoczyć bramkarza miejscowych próbował jeszcze Piotr Skokowski.

Drugą część spotkanie nieźle rozpoczęli podopieczni trenera Garbarka. Przed szansą zdobycia gola wyrównującego stanął Jędrzej Ludwiczak, który z bliskiej odległości trafił wprost w interweniującego golkipera gospodarzy. Gospodarze nastawili się na kontrataki. Właśnie po jednym z nich uratowała nas nawet poprzeczka. Zespół z Jarocina dopiął swego w 71. minucie po rzucie karnym. Do jedenastki, podobnie jak w ubiegłym tygodniu podszedł Piotr Skokowski. Jednak tym razem kapitan Jaroty ulokował piłkę w samym okienku. Kilka chwil później sędzia z Gdańska – Sebastian Pakuszewski był zmuszony przerwać pojedynek z uwagi na złe zachowanie kibiców na trybunach.

Ostatni kwadrans należał do beniaminka trzecioligowych rozgrywek. Tuż przed upływem regulaminowego czasu gry w swoim polu karnym przeciwnika sfaulował Mikołaj Łopatka i arbiter wskazał na „wapno”. Zwycięstwo swojej drużynie zapewnił Rafał Leśniewski, dla którego było to już siódme trafienie w trwającej kampanii. Wyrównać próbował jeszcze kapitan JKS-u z rzutu wolnego, ale jego próba była niecelna i cenne trzy punkty trafiły na konto Nielby Wągrowiec.

Nielba Wągrowiec – Jarota Jarocin 2:1 (1:0)
1:0 – Jacek Figaszewski (27’)
1:1 – Piotr Skokowski (71’)
2:1 – Rafał Leśniewski (90’)

Jarota Jarocin: Sebastian Kmiecik – Jędrzej Ludwiczak, Igor Skowron, Szymon Komendziński (90+2’ – Szymon Gałczyński), Piotr Skokowski, Dawid Idzikowski, Szymon Piekarski (80’ – Dawid Krzyżaniak), Mateusz Dunaj, Karol Szymankiewicz, Miłosz Kowalski (60’ – Beniamin Wrembel) – Mikołaj Łopatka.