Długo oczekiwane zwycięstwo

Juniorzy młodsi B2 odnieśli upragnione zwycięstwo w Lidze Wojewódzkiej. Podopieczni Pawła Krysia w roli gospodarza ograli AP Nowe Skalmierzyce 2:1.

W zespole z rocznika 2006 przed sobotnim starciem panowała sportowa złość. Wszystko za sprawą czterech przegranych meczów na samym początku sezonu 2021/22. Dodatkowo w czwartej serii spotkań przyszło im zagrać z niepokonaną drużyną w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim. Sobotnie spotkanie znakomicie ułożyło się dla JKS-u. Już w pierwszych sekundach piłkę w siatce rywali ulokował Tomasz Pilarczyk. Jednobramkowe prowadzenie utrzymało się przez pół godziny gry. Goście przed zmianą stron zdołali doprowadzić do wyrównania, ale w drugiej połowie większą ambicję i determinację pokazali nasi piłkarze. W 55. minucie – jak się okazało później zwycięskie trafienie zanotował Nikodem Roguszczak. Komplet punktów powędrował więc na konto Jaroty Jarocin, która awansowała na siódme miejsce w tabeli.

Juniorzy młodsi B2 w sobotę, 18 września udadzą się do Słupcy. Ich przeciwnikiem będzie miejscowy SKP. Ekipa z okręgu konińskiego tegoroczną kampanię rozpoczęła od zwycięstwa, remisu i trzech porażek. Pojedynek został zaplanowany przez gospodarzy punktualnie na godzinę 10:00.

Liga Wojewódzka B2 Junior (5. kolejka – 11.09.2021 roku)
Jarota Jarocin – AP Nowe Skalmierzyce 2:1 (1:1)

Jarota Jarocin: Jan Wieczorek – Kacper Szymanek, Tomasz Pilarczyk, Szymon Kolasiński, Wojciech Gałązka, Jakub Uniejewski, Krystian Olejniczak (46’ – Radosław Raszka), Nikodem Roguszczak, Kacper Nowak, Igor Deichsler, Jakub Bolek.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Jarocin, w związku z realizacją zadania publicznego pod nazwą: „ JKS Jarota – Jarocińska Młodzież gra!”