Długo wyczekiwana wygrana juniorów starszych

Trzy punkty w ostatnim swoim meczu w rundzie jesiennej zdobyli zawodnicy urodzeni w 2003 roku. Juniorzy starsi w ubiegły weekend ograli Victorię Ostrzeszów różnicą trzech trafień.

Podopieczni trenera Mirosława Czajki na pierwszego gola czekali do dwudziestej piątej minuty. Autorem pierwszej bramki był kapitan zespołu – Szymon Bogaczyk. Podwyższenia wyniku gospodarzom w pierwszej części niedzielnego pojedynku nie udało się jednak osiągnąć, choć sytuacji strzeleckich im nie brakowało. Tuż przed zejściem do szatni drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał zawodnik z Ostrzeszowa. Jarota od początku drugiej połowy dążyła do zamknięcia tego meczu. I tak dwukrotnie futbolówkę do siatki skierował Mikołaj Szcześniak, który pojawił się na boisku dopiero po godzinie gry. Młody napastnik został więc jednym z głównych bohaterów tego spotkania.

Kończymy rundę bardzo ważnym zwycięstwem z niezłym przeciwnikiem. Wreszcie byliśmy skuteczni w ataku i bezbłędni w obronie. Kończymy intensywne cztery miesiące ciężkiej pracy na dwóch frontach. Większość zawodników otrzymała szanse gry w drugim zespole.  Ten proces będziemy kontynuować, bowiem nasi wychowankowie są przyszłością klubu, przyznał trener Mirosław Czajka.

Najstarsza drużyna młodzieżowa JKS-u zakończyła pierwszą część sezonu 2020/21 na dziesiątym miejscu w Lidze Wojewódzkiej. W trzynastu spotkaniach nasi piłkarze zgromadzili na swoim koncie szesnaście „oczek”.


Liga Wojewódzka A1 Junior (13. kolejka – 15.11.2020 roku)
Jarota Jarocin – Victoria Ostrzeszów 3:0 (1:0)

Jarota Jarocin: Damian Walkowiak (75’ – Jakub Szymański) – Miłosz Bolek (65’ – Jakub Wasik), Bartosz Kantek (77’ – Bartosz Szymkowiak), Miłosz Nowakowski, Miłosz Nowak (60’ – Norbert Tokarz), Aleksander Pisarczyk, Szymon Bogaczyk, Bartosz Dyoniziak (65’ – Jakub Bartkowiak), Kacper Boruta (80’ – Dawid Bartkowiak), Bartosz Borysiak (60’ – Mikołaj Szcześniak), Maurycy Skowroński.

Unia Swarzędz
Jarota Jarocin
Jarota Jarocin
2:1
GKS Przodkowo