Do Gniezna po dobry wynik

Przed naszymi zawodnikami piętnaste spotkanie w obecnym sezonie rozgrywkowym w trzeciej lidze. Zespół prowadzony przez Marka Nowickiego zmierzy się z Mieszkiem Gniezno.

Po raz pierwszy obie ekipy stanęły naprzeciwko siebie w sezonie 2006/07. Wtedy komplet punktów na swoim koncie zapisali piłkarze z Jarocina. Rok później w rundzie jesiennej triumfowali gracze z Gniezna, a starcie rewanżowe zakończyło się remisem. Co ciekawe wszystkie dotychczasowe potyczki zostały rozegrane w ramach rozgrywek trzeciej ligi, do której nasi niedzielni przeciwnicy powrócili w czerwcu po zwycięskich barażach z Victorią Września.

Mieszko obecnie zajmuje czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem trzydziestu punktów. Podopieczni Mariusza Bekasa do tej pory zanotowali dziewięć zwycięstw, trzy remisy i dwie porażki. W ekipie z Gniezna można zobaczyć trzech byłych piłkarzy JKS-u. O miejsce w wyjściowej jedenastce powalczą Damian Pawlak, Taras Maksymiw i Mateusz Ławniczak.

Jarociniacy po ostatnim remisie przed własną publicznością z Chemikiem Bydgoszcz plasują się na czternastej pozycji w trzecioligowych rozgrywkach. Ich przewaga nad strefą spadkową wynosi więc pięć „oczek”.

Początek meczu w Gnieźnie przy ul. Strumykowej zaplanowano na godzinę 13:00.

Jarota Jarocin
Świt Skolwin
Sokół Kleczew
2:2
Jarota Jarocin