Dobre złego początki

Porażką dla JKS-u zakończyło się spotkanie w Koszalinie. Gospodarze gonili wynik, a w drugiej połowie dwukrotnie trafili do siatki i zdobyli bardzo cenne trzy punkty w tegorocznym sezonie.

Sobotni mecz świetnie ułożył się dla Jaroty. Podopieczni Piotra Garbarka wyszli na prowadzenie w piętnastej minucie. Bramkarza Bałtyku pokonał Mikołaj Jankowski po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Chwilę później mogło być już 2:0, bo futbolówka po strzale z dystansu nieznacznie minęła słupek. Zawodnicy z Koszalina pierwszą groźną akcję przeprowadzili po pół godzinie gry, kiedy z bliskiej odległości przestrzelił Dawid Gruchała-Węsierski. Tuż przed zejściem do szatni golkipera miejscowych próbował jeszcze zaskoczyć Kacper Szymankiewicz. Jednak pomocnik nie wpisał się na listę strzelców.

Druga połowa to gorsza postawa piłkarzu z Jarocina, którzy przypominali tych sprzed tygodnia w derbowym starciu z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Niestety wykorzystali to miejscowi. Najpierw do wyrównania doprowadził Krystian Kąkol. Kilka chwil później sędzia wskazał na jedenastkę. Futbolówkę na jedenastym metrze ustawił Gruchała-Węsierski, ale jego strzał świetnie obronił Karol Drażdżewski. Bramkę na wagę trzech punktów zobaczyliśmy w 84. minucie. Indywidualną akcją popisał się rezerwowy – Jan Król, który dał swojej drużynie upragnione zwycięstwo przed własną publicznością.

Przed Jarotą Jarocin derbowy pojedynek z Polonią Środa Wielkopolska. W między czasie naszych piłkarzy czeka jeszcze wyjazdowe starcie ćwierćfinałowe w ramach wojewódzkiego Pucharu Polski z Centrą Ostrów.

Bałtyk Koszalin – Jarota Jarocin 2:1 (0:1)
0:1 – Mikołaj Jankowski (15′)
1:1 – Krystian Kąkol (61′)
2:1 – Jan Król (84′)

Jarota Jarocin: Karol Drażdżewski – Szymon Komendziński (89′ – Piotr Jakubowski), Marcin Maćkowiak, Jędrzej Ludwiczak, Piotr Skokowski, Dawid Idzikowski, Kacper Szymankiewicz (83′ – Marcin Konopka), Mateusz Dunaj, Patryk Rzepka (46′ – Sebastian Kamiński), Antoni Prałat (70′ – Krzysztof Bartoszak), Mikołaj Jankowski.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Jarocin, w związku z realizacją zadania publicznego pod nazwą: „ JKS Jarota – Jarocińska III liga”.