Dobry mecz z Polonią zakończony porażką

Zdecydowanie najlepszy pojedynek w okresie przygotowawczym mają za sobą piłkarze Jaroty Jarocin. W starciu ze średzką Polonią zabrakło przede wszystkim skuteczności.

Sobotnie spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze. To oni byli częściej w posiadaniu piłki. W ósmej minucie bliski zdobycia gola był Krzysztof Czabański. Goście niespodziewanie objęli prowadzenie w 18. minucie. Adam Gajda uciekł naszym obrońcom i technicznym strzałem pokonał Mateusza Filipowiaka. Stracona bramka podziałała mobilizująco na jarociński zespół. Swoje okazje przed przerwą mieli Mateusz Dunaj i Mikołaj Łopatka. Po przestoju w grze rywale ruszyli z atakiem. Polonia Środa w 43. minucie mogła podwyższyć swoje prowadzenie za sprawą uderzenia z rzutu wolnego w wykonaniu Krzysztofa Bartoszaka, ale świetną interwencją popisał się golkiper z Jarocina.

Początek drugiej części gry to dominacja JKS-u. W 52. minucie groźnie uderzał Jakub Nowak. Jeszcze lepszą okazję, sześć minut później miał Jakub Czapliński, który wyszedł sam na sam. Jednak górą w tym pojedynku był Łukasz Radliński. W ostatnim kwadransie gry emocji nie brakowało. Czapliński w 80. minucie ponownie powinien trafić do siatki. Tym razem po jego strzale futbolówkę z linii bramkowej wybił obrońca. Gdy wydawało się, że szczęście uśmiechnie się do gospodarzy, to po pięknej akcji trójki zawodników: Dunaj – Kowalski – Czapliński, zakończonej strzałem tego ostatniego piłka odbiła się od słupka, od pleców bramkarza średzkiej Polonii i zatrzymała się przed linią bramkową.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i Jarota Jarocin w swoim przedostatnim sparingu podczas letniego okresu przygotowawczego przegrała po bardzo dobrej grze z Polonią Środa Wielkopolska 0:1.

Jarota Jarocin – Polonia Środa Wlkp. 0:1 (0:1)
18′ – Adam Gajda (0:1)

Jarota Jarocin: Mateusz Filipowiak (46′ – Sebastian Kmiecik) – Radosław Barabasz (46’ – Marcin Banaszak), Igor Skowron, Krzysztof Czabański, Piotr Skokowski  (86’ – Daniel Tomaszewski) – Jędrzej Ludwiczak (65’ – Dawid Piskuła), Jakub Nowak, Daniel Tomaszewski (46’ – Jakub Czapliński), Mateusz Molewski (86’ – Gabriel Sołtysiak), Mateusz Dunaj (46’ – Miłosz Kowalski) – Mikołaj Łopatka (80’ – Mateusz Dunaj).