Dramat w końcówce

Jarociniacy prowadzili już 2:0 w Gniewinie. Niestety piłkarze JKS-u pomimo tego ulegli na wyjeździe drużynie z Gniewina 2:3, tracąc dwa gole w ostatnich minutach spotkaniach.

Piątkowy pojedynek rozgrywany był w bardzo trudnych warunkach. Murawa na której przyszło rywalizować obu ekipom była nasiąknięta wodą, co bardzo utrudniało grę po ziemi. Arbiter ze Szczecina zdecydował jednak, że starcie w ramach ósmej kolejki w Gniewinie odbędzie się zgodnie z planem. Początek meczu należał do jarocińskiej drużyny. Kilka chwil po rozpoczęciu wyśmienitym strzałem zza pola karnego popisał się Dominik Konopacki i piłka zatrzepotała w siatce. Gdy wydawało się, że gospodarze ruszą do odrabiania strat, to podopieczni Piotra Garbarka zadali drugi cios. Na listę strzelców w 16. minucie wpisał się Sebastian Kamiński. Tym samym na tablicy wyników było już 2:0 dla Jaroty! Gospodarze do głosu zaczęli dochodzić po godzinie gry, a efektem tego był gol Wiktora Patrzykąta.

Żółto-czerwono-niebiescy praktycznie przez całą drugą połowę kontrolowali przebieg spotkania. Wiele wskazywało na to, że Stolem nie będzie w stanie poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez Lorka tego wieczoru. Niestety stało się inaczej. Najpierw w dziewięćdziesiątej minucie do wyrównania doprowadził Sebastian Bartlewski, a doliczonym czasie gry zwycięskiego gola z rzutu karnego zdobył Krystian Patok, po tym jak we własnym polu karnym sfaulował Kacper Szaflarski. W taki oto sposób zespół z Jarocina zamiast z kompletem punktów wrócił do domu z niczym.

Jarota w dziewiątej serii gier przed własną publicznością podejmie Świt Skolwin (Szczecin). Ten mecz wyjątkowo odbędzie się w piątek, 23 września na stadionie miejskim o godzinie 16:00.

Stolem Gniewino – Jarota Jarocin 3:2 (1:2)
0:1 – Dominik Konopacki (2′)
0:2 – Sebastian Kamiński (16′)
1:2 – Wiktor Patrzykąt (38′)
2:2 – Sebastian Bartlewski (90′)
3:2 – Krystian Patok (90+3′)

Jarota Jarocin: Sebastian Lorek – Szymon Komendziński, Dawid Idzikowski, Marcin Maćkowiak, Piotr Stachowiak, Michał Grobelny, Kacper Szaflarski, Sebastian Kamiński (90′ – Szymon Soiński), Mikołaj Jankowski (86’ – Marcin Konopka), Dominik Konopacki (71’ – Emil Jędraszak), Krzysztof Bartoszak.