Dramatyczna końcówka bez happy endu

To był prawdziwy horror dla podopiecznych trenera Pawła Krysia. Niestety bez szczęśliwego zakończenia z Akademią Talentów Krotoszyn na inaugurację sezonu 2021/22.

Praktycznie całe sobotnie spotkanie rozgrywane na boisku w Chwaliszewie toczyło się pod dyktando Jaroty. Nasi zawodnicy objęli prowadzenie po golu Tomasza Pilarczyka. Co prawda miejscowi szybko zdołali odpowiedzieć, ale przed zmianą stron do siatki trafili jeszcze Krystian Olejniczak i Szymon Kolasiński, który na początku drugiej połowy drugi raz pokonał bramkarza rywali. Gdy wydawało się, że wygrana jarocińskiej ekipy nie jest zagrożona, to gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków. Gospodarze złapali kontakt po bramkach strzelonych odpowiednio w 60 i 74. minucie. Natomiast w końcówce meczu dopisało im szczęście. Dwa trafienia w ostatnich akcjach dały więc Akademii Talentów premierowe trzy punkty, które są dla nich niewątpliwie dużym sukcesem – szczególnie w okolicznościach jakich udało im się to zrobić.

Juniorzy młodsi B2 szansę na zrehabilitowanie się będą mieli już w najbliższą sobotę, 21 sierpnia w Jarocinie. Ich przeciwnikiem będzie Górnik Konin, który jeszcze nie rozpoczął rozgrywek Ligi Wojewódzkiej. To spotkanie odbędzie się na boisku bocznym M1 przy ul. Maratońskiej punktualnie o godzinie 10:00.

Liga Wojewódzka B1 Junior (1. kolejka – 14.08.2021 roku)
Akademia Talentów Krotoszyn – Jarota Jarocin 5:4 (1:3)

Jarota Jarocin: Adam Sobczyk – Jakub Szymanek, Tomasz Pilarczyk, Szymon Kolasiński, Wojciech Gałązka (69’ – Igor Deichsler), Filip Cudak (90’ – Mateusz Sierszulski), Krystian Olejniczak (75’ – Jakub Uniejewski), Nikodem Roguszczak, Radosław Raszka, Kacper Nowak (87’ – Mateusz Nicke), Jakub Bolek.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Jarocin,w związku z realizacją zadania publicznego pod nazwą: „ JKS Jarota – Jarocińska Młodzież gra!”