Dramatyczna porażka Juniorów Starszych

W kolejnym swoim spotkaniu ligowym w Lidze Wojewódzkiej podopieczni Sławomira Udzika ulegli na wyjeździe Liderowi Swarzędz 5:7. Mimo porażki nasi piłkarze zajmują wysokie piąte miejsce w rozgrywkach.
Środy z pewnością miło wspominać nie będą Juniorzy Starsi naszego klubu. Po ostatnich zwycięstwach nad Polonią 1912 Leszno oraz Mieszkiem Gniezno piłkarze z Jarocina doznali bolesnej porażki z Liderem Swarzędz. Rywale przed tym spotkaniem wciąż mieli szanse na wywalczenie  utrzymania w Lidze Wojewódzkiej.
W 26. minucie jarociński zespół cieszył się z objęcia prowadzenia. Piłkę do siatki skierował Bartosz Schubert. Podopieczni Sławomira Udzika trzy minuty później stracili bramkę. Autorem gola był Adrian Małek. Była to jednocześnie ostatnia groźna akcja zespołu gospodarzy. Od tego czasu dominowała ekipa z Jarocina, dla której kolejno bramki zdobywali: Bartosz Schubert oraz Igor Bródka (2).

Gdy wydawało się, że przy stanie 4:1 dla Jaroty wynik spotkania jest już sprawą przesądzoną, drużyna ze Swarzędza w przeciągu siedemnastu minut doprowadziła do wyrównania. Klasycznym hat-trickiem popisał się Adrian Małek, który trzykrotnie pokonał Mateusza Czapulaka. Gola numer cztery dla gospodarzy w 69. minucie zdobył Jakub Jakubek.
Wyraźnie załamani jarociniacy minutę później przegrywali 4:5. Na listę strzelców wpisał się Jacek Maćkowiak. Osłabiona Jarota (czerwoną kartkę obejrzał Szymon Grodzki) w 82. minucie straciła kolejnego gola, a autorem trafienia był Przemysław Jaszcz. Podopieczni Sławomira Udzika odpowiedzieli sześć minut później. Bramkę kontaktową zdobył Mikołaj Grygiel. Niestety ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy w 90. minucie po golu  Jacka Maćkowiaka ustalili wynik spotkania.
– Moja drużyna za bardzo uwierzyła, że mecz przy stanie 4:1 jest już wygrany. Do tego doszła czerwona kartka dla Szymona Grodzkiego na początku drugiej połowy i do końca graliśmy w osłabieniu. Przegraliśmy w dramatycznych okolicznościach i teraz musimy wyciągnąć z tego wnioski, mówił po meczu z Liderem Swarzędz, trener Sławomir Udzik.

Lider Swarzędz – JKS Jarota Jarocin 7:5 (1:3)
Jarota: Mateusz Czapulak – Igor Bródka, Konrad Glinkowski (75′ – Mikołaj Grygiel), Wojciech Nowak (65′ – Jakub Klauza), Alan Janowski, Szymon Grodzki, Dawid Idzikowski (46′ – Dawid Kowalski), Patryk Rzepka, Bartosz Schubert (70′ – Hubert Pieniężny), Przemysław Rzepka, Damian Tomczak.