Dramatyczna porażka w końcówce

Juniorzy młodsi w ubiegły weekend przegrali wyjazdowe spotkanie z Polonią Środa Wielkopolska. Pomimo porażki gracze JKS-u zajmują wysokie trzecie miejsce w Lidze Wojewódzkiej.

Za nami półmetek rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Juniorów Młodszych B2 w rundzie jesiennej. Podopieczni trenera Piotra Skokowskiego w siódmej kolejce zmierzyli się ze średzkim zespołem. Początek należał do naszych zawodników, którzy w pierwszej akcji meczu objęli prowadzenie po golu Kajetana Oleśkowa. Polonia potrzebowała zaledwie kwadrans, aby cieszyć się z wyrównania. Co więcej gracze ze Środy Wielkopolskiej w ostatniej minucie pierwszej połowy wyszli na prowadzenie. Jarociniacy odpowiedzieli w 49. minucie. Wtedy do siatki rywali pewnie trafił Dawid Bartkowiak. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. To oni na pięć minut przed końcowym gwizdkiem sędziego zadali decydujący cios i mogli cieszyć się z wygranej, która dała im pozycję lidera w Lidze Wojewódzkiej.

Pomimo niekorzytsnego końcowego rezultatu jestem zadowolony po tym meczu. Przeprowadziliśmy wiele składnych akcji i dominowaliśmy nad swoim rywalem. To jest jednak piękno piłki. Nie zawsze wygrywa lepszy zespół. Dziś mieliśmy tego przykład, podsumował sobotnie spotkanie, trener Piotr Skokowski.

W ósmej serii gier podopieczni Piotra Skokowskiego zmierzą się w Jarocinie z Włókniarzem Kalisz. Będzie to zatem doskonała okazja na zrewanżowanie się tej drużynie za porażkę z pierwszej kolejki ligowej. Juniorzy młodsi wybiegną na murawę przy ulicy Maratońskiej już 29 września o godzinie 9:30.