Drugi zespół nie zwalnia tempa

W 14. kolejce Red Box Klasa Okręgowa drużyna Jaroty II Witaszyce ograła LZS Czajków 4:2. Dzięki tej wygranej podopieczni trenera Czajki są już bardzo blisko pierwszego miejsca po rundzie jesiennej.

Do Jarocina zawitała ósma ekipa tegorocznych rozgrywek. Od początku stroną dominującą byli gospodarze, którzy już w piątej minucie objęli prowadzenie. Pierwszego gola w trwającej kampanii strzelił Krystian Wawrzyniak po dośrodkowaniu Krzysztofa Matuszaka. Obrońca JKS-u z bliskiej odległości strzałem głową pokonał bezradnego golkipera z Czajkowa. Do przerwy zobaczyliśmy jeszcze dwa trafienia. Na listę strzelców wpisali się Miłosz Kowalski i Szymon Gałczyński. Oboje wykorzystali precyzyjnie podania Marcina Konopki oraz Antoniego Bzodka ze skrzydła. Rezerwy w pierwszej połowie powinny zdobyć kolejne bramki, ale w tym starciu szwankowała skuteczność.

Po zmianie stron czwartą bramkę dla Jaroty strzelił Gałczyński. Gdy wydawało się, że przyjezdni łatwo oddadzą pole gry w końcówce meczu, to niespodziewanie Damiana Walkowiaka pokonał Dawid Łuszczek. Ta sytuacja rozochociła ekipę z Czajkowa, która na pięć minut przed ostatnim gwizdkiem po raz drugi mogła cieszyć się ze zdobytego gola. Tym razem futbolówkę do siatki skierował Emil Kliński. Niedzielne zwycięstwo było jedenastym w sezonie 2020/21 dla zespołu rezerw.

Podopieczni Mirosława Czajki w środku tygodnia, 11 listopada zmierzą się na wyjeździe z LKS-em II Gołuchów. Ten pojedynek odbędzie się w Pleszewie, a jego początek zaplanowano na godzinę 14:00.

Jarota II Witaszyce – LZS Czajków 4:2 (3:0)
1:0 – Krystian Wawrzyniak (5’)
2:0 – Miłosz Kowalski (18’)
3:0 – Szymon Gałczyński (45’)
4:0 – Szymon Gałczyński (67’)
4:1 – Dawid Łuszczek (79’)
4:2 – Emil Kliński (84’)

Jarota II Witaszyce: Damian Walkowiak – Krystian Wawrzyniak, Piotr Stachowiak (12’ – Antoni Bzodek), Mikołaj Kowalski, Alan Janowski, Krzysztof Matuszak, Jacek Pacyński, Szymon Gałczyński (68’ – Krzysztof Wyduba, 80’ – Mariusz Idziorek), Patryk Rzepka, Miłosz Kowalski (72’ – Norbert Tokarz).