Drugi zespół ogrywa Golinę

Kolejne trzy punkty trafiły na konto Jaroty II Witaszyce. Zespół trenera Czajki w ostatnią niedzielę pewnie pokonał spadkowicza Klasy Okręgowej – Grom Golinę 4:0.

Faworytem tego starcia byli gospodarze, ale należało to jeszcze potwierdzić na murawie. Rezerwy JKS-u zabrały się do pracy przed zejściem na przerwę. Na nią schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Od pierwszej minuty to oni posiadali przewagę, którą udokumentowali trafieniami Jacka Pacyńskiego oraz Jakuba Orzłowskiego. Co ważne drugi z nich krótko po zmianie stron znów wpisał się na listę strzelców. Wynik spotkania ustalił Krzysztof Matuszak. Warto podkreślić, że bramka numer cztery okazała się jedną z ładniejszych w sezonie rozgrywkowym 2020/21.

Jarota II zakończy trwającą kampanię na drugim miejscu. Ta pozycja daje możliwość gry w barażu o awans do V ligi. W sobotę, 26 czerwca drugi zespół jarocińskiego klubu rozegra ostatni mecz w Klasie Okręgowej. Tym razem na wyjeździe nasi piłkarze podejmą CKS Zbiersk – sklasyfikowany na jedenastym miejscu.

Jarota II Witaszyce – Grom Golina 4:0 (2:0)
1:0 – Jacek Pacyński (31′)
2:0 – Jakub Orzłowski (37′)
3:0 – Jakub Orzłowski (50′)
4:0 – Krzysztof Matuszak (68′)

Jarota II Witaszyce: Simon Krawczyk (80′ – Mateusz Kosmalski) – Igor Skowron, Antoni Bzodek (46′ – Bartosz Borysiak), Mikołaj Kowalski (78′ – Mariusz Idziorek), Szymon Bogaczyk, Piotr Stachowiak, Krystian Wawrzyniak, Krzysztof Matuszak, Jacek Pacyński, Jakub Orzłowski (80′ – Dawid Bartkowiak), Miłosz Kowalski (60′ – Bartosz Kantek)