Dwucyfrowe zwycięstwo w sparingu

Piłkarze z Jarocina rozgromili czwartoligowy Huragan Pobiedziska 10:1. Pięć razy na listę strzelców wpisał się Miłosz Kowalski, dwa trafienia zapisał na swoim koncie Mikołaj Marciniak, a raz do siatki trafiali Szymon Grodzki, Dominik Chromiński oraz Dawid Kierzek.

Przez większość spotkania jarociński zespół zamknął gości na ich połowie boiska stwarzając ogromną ilość sytuacji bramkowych. Już w 2. minucie meczu wynik otworzył Mikołaj Marciniak. Tuż przed upływem kwadransa gry napastnik JKS-u miał jeszcze jedną sytuacje, ale piłka jego strzale głową trafiła w poprzeczkę. W 26. minucie prowadzenie podwyższył Szymon Grodzki, który z bliskiej odległości pokonał bezradnego bramkarza z Pobiedzisk. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej części gry do siatki po raz drugi trafił 21-letni Mikołaj Marciniak.

Bardzo dobre spotkanie w drugiej połowie rozegrał Miłosz Kowalski. Wychowanek naszego klubu aż 5-krotnie wpisywał się na listę strzelców. Tego dnia do siatki trafiali również Dominik Chromiński oraz Dawid Kierzek. Goście w 61. minucie strzelili honorowego gola po błędzie indywidualnym piłkarza z Jarocina. W ostatnich minutach gry u podopiecznych Marcina Woźniaka było widać lekkie rozluźnienie, a kolejne sytuacje do podwyższenia wyniku z braku koncentracji pozostały bez efektu bramkowego. Jarociniacy odnieśli tym samym drugie zwycięstwo w okresie przygotowawczym.

Jarota Jarocin – Huragan Pobiedziska 10:1 (3:0)
2′ – Mikołaj Marciniak (1:0)
26′ – Szymon Grodzki (2:0)
37′ – Mikołaj Marciniak (3:0)
58′ – Dominik Chromiński (4:0)
60′ – Miłosz Kowalski (5:0)
61′ – Nieznany (5:1)
62′ – Dawid Kierzek (6:1)
68′ – Miłosz Kowalski (7:1)
70′ – Miłosz Kowalski (8:1)
71′ – Miłosz Kowalski (9:1)
87′ – Miłosz Kowalski (10:1)

Jarota Jarocin: Mateusz Filipowiak (46′ – Sebastian Kmiecik) – Jakub Czapliński (46′ – Marcin Szymkowiak), Dawid Piróg, Szymon Grodzki, Jędrzej Ludwiczak, Piotr Skokowski (46′ – Alan Janowski) – Damian Sierant, Jacek Pacyński (46′ – Dominik Chromiński), Jakub Nowak, Dawid Kierzek – Mikołaj Marciniak (46′ – Miłosz Kowalski).