Efektowne zwycięstwo w Świeciu

Podopieczni Marcina Woźniaka w meczu 26. kolejki trzeciej ligi pokonali na wyjeździe zespół Wdy Świecie 4:1. Klasycznym hat-trickiem popisał się Mikołaj Marciniak, a piękną bramkę w pierwszej połowie zdobył Dominik Chromiński.

Wtorkowe spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze z Jarocina, którzy szybko przejęli inicjatywę. W 5. minucie pierwszy celny strzał zza pola karnego oddał Dominik Chromiński. Dwadzieścia minut później drużyna JKS-u ponownie była blisko zdobycia bramki. W swoim stylu uderzył Piotr Skokowski, ale kolejną świetną interwencją popisał się bramkarz gospodarzy. Z upływem czasu coraz lepiej radzili sobie podopieczni trenera Marcina Woźniaka. W 43. minucie z rzutu wolnego w samo „okienko” trafił Dominik Chromiński. Tuż przed przerwą dwukrotnie prowadzenie powinien podwyższyć Mikołaj Marciniak, jednak jego próby pokonania golkipera ze Świecia były dalekie od ideału.

Po zmianie stron gospodarze niespodziewanie doprowadzili do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Łukasz Wenerski, który wykończył szybką kontrę swojego zespołu. Odpowiedź jarocińskiej ekipy była błyskawiczna. Dwa dośrodkowania Piotra Skokowskiego na gole zamienił Mikołaj Marciniak. Napastnik do siatki trafił również w  72. minucie, wykorzystując indywidualny błąd młodego bramkarza miejscowych. JKS szukał swoich kolejnych okazji pod bramką rywali, ale wynik spotkania nie uległ już jednak zmianie. Tym samym trzy punkty trafiły na konto Jaroty Jarocin.

Wda Świecie – Jarota Jarocin 1:4 (0:1)
0:1 – Dominik Chromiński (43′)
1:1 – Łukasz Wenerski (52′)
1:2 – Mikołaj Marciniak (53′)
1:3 – Mikołaj Marciniak (67′)
1:4 – Mikołaj Marciniak (72′)

Jarota Jarocin: Mateusz Filipowiak – Marcin Banaszak (57′ – Marcin Szymkowiak), Piotr Garbarek, Dawid Piróg, Piotr Skokowski – Dawid Kierzek (46′ – Jacek Pacyński), Jakub Nowak, Damian Sierant (82′ – Mateusz Dunaj), Dominik Chromiński, Jakub Czapliński (57′ – Jędrzej Ludwiczak) – Mikołaj Marciniak