Elana wywozi trzy punkty z Jarocina

Jarociniacy przegrali w dziewiątej kolejce III ligi przeciwko Elanie Toruń 1:2. Z przebiegu całego spotkania można jednak mieć wątpliwości czy ekipa z Grodu Kopernika była zespołem lepszym.

W kadrze JKS-u na sobotni mecz zabrakło Krzysztofa Bartoszaka, który nabawił się kontuzji w tym tygodniu. Tym samym trener Garbarek musiał zmienić ustawienie. I tak od pierwszej minuty z przodu zagrali Antoni Prałat i Damian Pawlak. Pierwsi poważne zagrożenie pod bramką stworzyli gospodarze. Już w szóstej minucie przed szansą stanął Mateusz Dunaj, ale jego strzał głową świetnie obronił Dawid Kuchnicki. Po upływie pierwszego kwadransa gry spotkanie się bardzo wyrównało. Gdy wydawało się, że obie drużyny na przerwę zejdą przy bezbramkowym remisie, to wtedy błąd Szymona Komendzińskiego wykorzystał Dominik Pisarek, który technicznym uderzeniem w sytuacji sam na sam pokonał bezradnego Sebastiana Lorka. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy zza pola karnego strzelał niecelnie jeszcze Szymankiewicz.

Druga połowa nieźle rozpoczęła się dla Jaroty, choć w polu karnym przeciwników brakowało jednak wykończenia. Dobre sytuacje mieli Dunaj i Rzepka. Torunianie w 69. minucie przeprowadzili szybki kontratak lewą stroną, a na piątym metrze po dośrodkowaniu do futbolówki dopadł Kamil Włodyka i ulokował ją w siatce. Miejscowi szybko odpowiedzieli z rzutu karnego. Sędzia wskazał na „wapno” po faulu na „Dunim”. Natomiast jedenastkę wykorzystał Kacper Szymankiewicz, który dziesięć minut później opuścił plac gry z powodu otrzymania drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartki. W końcówce większych emocji nie było. Gracze z Jarocina musieli więc przełknąć gorycz trzeciej porażki w sezonie 2021/22.

Jarota Jarocin – Elana Toruń 1:2 (0:1)
0:1 – Dawid Kuchnicki (38’)
0:2 – Kamil Włodyka (69’)
1:2 – Kacper Szymankiewicz (71’)

Jarota Jarocin: Sebastian Lorek – Szymon Komendziński, Marcin Maćkowiak, Jędrzej Ludwiczak, Piotr Skokowski, Mateusz Ławniczak, Kacper Szymankiewicz, Mateusz Dunaj, Patryk Rzepka (65’ – Marcin Łażewski), Antoni Prałat (46’ – Wojciech Kryger, 90’ – Mateusz Stochniałek), Damian Pawlak.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Jarocin, w związku z realizacją zadania publicznego pod nazwą: „JKS Jarota – Gramy o zdrowie!”.