Falstart Juniorów Młodszych z Pleszewem

Od porażki ze Stalą Pleszew rundę wiosenną w Wojewódzkiej Lidze Juniorów Młodszych rozpoczęli podopieczni Mirosława Czajki. Piłkarze z Jarocina przegrali na własnym boisku 2:6.

Mecz został rozegrany na sztucznym boisku przy stadionie głównym. Lepiej czwartkowy pojedynek rozpoczęli goście z Pleszewa, którzy w pierwszych dwudziestu minutach zdobyli trzy gole. Kolejno na listę strzelców wpisywali się następujący zawodnicy: Jakub Grabarek oraz Tomasz Kazur (2 bramki).

W 30. minucie dla zespołu z Jarocina bramkę zdobył Jakub Klauza. Jarociniacy stwarzali w pierwszej połowie jeszcze zagrożenie pod bramką rywala, ale nie potrafili stworzyć dobrej sytuacji strzeleckiej. W końcówce pierwszej połowy bramkarz Jaroty – Krzysztof Konieczny musiał wyciągać piłkę z siatki po raz czwarty tego dnia. Autorem gola był Michał Uciechowski.

Tuż po zmianie stron rywale z Pleszewa po trafieniu Tomasza Kazura byli niemal pewni zwycięstwa. Nasi juniorzy nie załamali się i ambitnie dążyli do strzelenia kolejnej bramki. W 62. minucie na listę strzelców wpisał się Mikołaj Grygiel. Stal Pleszew osiem minut później ustaliła wynik spotkania. Szóstego gola w tym meczu dla gości zdobył Tomasz Kazur, dla którego było to trzecie trafienie.

JKS Jarota Jarocin – Stal Pleszew 2:6 (1:4)

13′ – Jakub Grabarek (0:1)

15′ – Tomasz Kazur (0:2)

18′ – Tomasz Kazur (0:3)

30′- Jakub Klauza (1:3)

38′ – Michał Uciechowski (1:4)

51′ – Tomasz Kazur (1:5)

62′ – Mikołaj Grygiel (2:5)

70′ – Tomasz Kazur (2:6)

Jarota: Krzysztof Konieczny – Mikołaj Dzierla, Mikołaj Grygiel, Wojciech Kidoń, Jakub Klauza, Konrad Kwiatkowski, Wojciech Nowak, Patryk Rzepka, Bartosz Branicki, Kacper Litka, Szymon Komendziński.

Obecnie podopieczni Mirosława Czajki zajmują szóste miejsce w ligowej tabeli. Szansę na rehabilitację juniorzy młodsi JKS Jarota Jarocin będą mieli 2 kwietnia, gdy na wyjeździe rozegrają mecz 16. kolejki z Marcinkami Kępno.