Finał PP dla rezerw Jaroty!

Z piekła do nieba. Tak można określić półfinałowe spotkanie strefowego Pucharu Polski z udziałem rezerw JKS-u. Podopieczni Krzysztofa Matuszaka awansowali w Słupi pod Kępnem.

Początek środowej konfrontacji znakomicie ułożył się dla Jaroty II Witaszyce. Już w dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Szymon Komendziński. Później dość nieoczekiwanie gospodarze wyszli na jednobramkowe prowadzeniem. W obu akcjach nie popisali się nasi obrońcy, którzy popełnili błędy. Druga odsłona to dominacja żółto-czerwono-niebieskich. Na gola wyrównującego czekaliśmy aż do 86. minuty, kiedy futbolówkę do własnej siatki skierował Kamil Biczysko. Chwilę później doskonałą sytuację mieli rywale, ale piłka po strzale jednego z ich graczy trafiła w poprzeczkę. Bohaterem rezerw został Marcin Konopka, który w doliczonym czasie wykorzystał doskonałe podanie Filipa Szydlika.

Finał strefowego Pucharu Polski zaplanowano na 11 listopada o godzinie 11:00. To spotkanie odbędzie się w Jaraczewie lub Jarocinie. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Zarząd Wielkopolskiego ZPN-u.

KP Słupia – Jarota II Witaszyce 2:3 (2:1)
0:1 – Szymon Komendziński (9′)
1:1 – Marcin Górecki (28′)
2:1 – Jacek Łaś (34′)
2:2 – Kamil Biczysko (86′)
2:3 – Marcin Konopka (90+3′)

Jarota II Witaszyce: Jakub Baut – Szymon Łyskawa, Piotr Stachowiak, Szymon Bogaczyk, Mikołaj Kowalski, Krzysztof Matuszak (83′ – Łukasz Tomczak), Igor Rybarczyk, Szymon Komendziński, Dominik Konopacki, Marcin Konopka, Emil Jędraszak (70′ – Filip Szydlik).