Górnik Konin ostatnim sparingpartnerem

Przed zespołem trzecioligowej Jaroty Jarocin ostatni zimowy sprawdzian formy przed spotkaniami o stawkę. Podopieczni Piotra Garbarka w roli gospodarza podejmą Górnik Konin.

Najbliższy przeciwnik JKS-u w trwającym sezonie zdobył zaledwie dwa punkty. „Łańcuchy” nie mają więc większych szans na utrzymanie w III lidze gr. drugiej. Dodatkowo z Górnikiem pożegnał się najlepszy strzelec – Dawid Przybyszewski, który trafił do Pelikana Łowicz. Zespół prowadzony przez Marcina Muzykiewicza rozegrał sześć meczów sparingowych. Ostatni z nich zakończył się remisem z Pogonią Mogilno (1:1). Natomiast dwa wcześniejsze wygraną z Liderem Włocławek (1:0) i porażką przeciwko KS Kutno (0:2). Jesienią w Koninie wygraliśmy aż 9:1, co było najwyższą naszą wygraną w ostatnich latach na tym poziomie rozgrywkowym. Wtedy na listę strzelców wpisali się Krzysztof Bartoszak (3), Mateusz Dunaj (2), Damian Pawlak (2), Michał Niedźwiedzki i Kacper Szymankiewicz.  

Sobotnie spotkanie odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie. Pierwszy gwizdek sędziego rozlegnie się w samo południe. Tydzień później czeka nas już starcie w 1/16 finału Pucharu Polski z Tarnovią Tarnowo Podgórne.

Unia Swarzędz
Jarota Jarocin
Tarnovia
2:1
Jarota Jarocin