Historyczne zwycięstwo piłkarek Jaroty!

W pierwszym meczu ligowym zawodniczki z Jarocina pokonały Grom Wolsztyn 2:0. Podopieczne trenera Mirosława Czajki wygraną zapewniły sobie w końcówce niedzielnego spotkania.

Stres dał się we znaki od pierwszych minut piłkarkom JKS-u, które jednak przeważały i stworzyły sobie kilka sytuacji strzeleckich w trakcie pierwszej połowy. Na samym początku najbliżej zdobycia gola była Alicja Krzykos, ale piłka po jej uderzeniu odbiła się od słupka. Natomiast przeciwniczki groźnie były w kontrataku, a świetnie między słupkami spisywała się Ewelina Czajka. Po zmianie stron przewaga Jaroty nie podlegała dyskusji. Przełomowa okazała się 73. minuta, kiedy futbolówkę w siatce ulokowała Alicja Krzykos po świetnej indywidualnej akcji Kingi Waszak. Na siedem minut przed zakończeniem ta sama zawodniczka ustaliła wynik inauguracyjnego starcia w czwartoligowych rozgrywkach.

– Dziewczyny bardzo chciały wygrać ten pojedynek. Stres był ogromny, co można było zaobserwować na murawie. Nasze rywalki postawiły na obronę, ale często groźnie atakowały z kontry. Bardzo się cieszę, że udało się w końcu zdobyć gole i odnieść zwycięstwo w tym historycznym meczu kobiecej drużyny seniorek w Jarocinie – mówił uradowany trener Czajka.

Jarota Jarocin – Grom Wolsztyn 2:0 (0:0)
1:0 – Alicja Krzykos (73′)
2:0 – Alicja Krzykos (82′)

Jarota Jarocin: Ewelina Czajka – Julia Urna, Aleksandra Nawrocka, Julia Zięta, Alicja Oczkowska, Katarzyna Szalczyk (70′ Beata Wrembel), Marlena Rebelka (65′ – Anna Wojciechowska), Paulina Tylak (60′ – Wiktoria Kaźmierczak), Kinga Waszak, Oliwia Krysińska, Alicja Krzykos.