Imponujący początek juniorów młodszych B2

Juniorzy młodsi B2 w pierwszym swoim meczu ligowym w sezonie 2020/21 zwyciężyli z Ostrovią Ostrów. Podopieczni Krzysztofa Matuszaka zostali więc pierwszym liderem rozgrywek Ligi Wojewódzkiej.

Czwartkowe spotkanie zostało rozegrane na stadionie miejskim w Jarocinie w ramach ostatniej kolejki z rundy jesiennej. Wynik meczu otworzyli goście z Ostrowa Wielkopolskiego, którzy wykorzystali błąd jarocińskiej defensywy. Jednak chwilę przed zejściem do szatni gospodarze zdołali odpowiedzieć. Premierowego gola w nowej kampanii dla JKS-u strzelił Łukasz Kaczmarek. Jarociniacy poszli za ciosem w drugiej części pojedynku. Nie minął kwadrans i nasi zawodnicy prowadzili 2:1. Tym razem do siatki trafił Maciej Siekierski. Drużyna trenera Matuszaka nie cieszyła się długo z prowadzenia, bo zaledwie siedem minut. Taki stan rzeczy sprawił, że o losach całego starcia zadecydowały ostatnie fragmenty gry.

Większą determinacją w końcówce wykazali się piłkarze Jaroty. Najpierw w osiemdziesiątej siódmej minucie na listę strzelców wpisał się Tobiasz Grabowski, a w doliczonym czasie wynik ustalił Bartosz Matuszewski. Dla obu zespołów był to pierwszy mecz na szczeblu wojewódzkim. Gracze z rocznika 2005 w następny czwartek, 27 sierpnia udadzą się do Kalisza. Tam zmierzą się z miejscowym KKS-em.

Liga Wojewódzka B2 Junior (9. kolejka – 20.08.2020 roku)
Jarota Jarocin – Ostrovia Ostrów Wlkp. 4:2 (1:1)

Jarota Jarocin: Kacper Kaczmarek – Kamil Woś, Nikodem Dryjański, Dariusz Walczak, Dawid Stolecki, Filip Szydlik, Stanisław Rutkowski (43’ – Bartosz Matuszewski), Paweł Skórski (68’ – Hubert Kasprzak), Łukasz Kaczmarek, Tobiasz Grabowski, Maciej Siekierski