Inauguracyjna nieskuteczność

Od porażki zmagania w Lidze Wojewódzkiej B2 Junior rozpoczęli podopieczni Mirosława Czajki. Piłkarze JKS-u z rocznika 2004 ulegli na wyjeździe Przemysławowi Poznań 1:3.

Od początku meczu zdecydowane ataki przeprowadzali zawodnicy Jaroty. Znakomitą okazję do pokonania bramkarza rywali miał Łukasz Izydorczyk, ale jego strzał okazał się nieskuteczny. Niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła. W dziewiętnastej minucie futbolówka znalazła się w siatce. Jarociniacy zdołali odpowiedzieć przed przerwą. Po składnej akcji dwójki Kamil Banaszak – Franciszek Bzodek, zakończonej uderzeniem tego drugiego był remis 1:1.

W drugiej części obie drużyny stworzyły sobie mnóstwo sytuacji. Gospodarze byli jednak skuteczniejsi i strzelili dwa gole. Drużyna trenera Czajki raz za razem stwarzała sobie dogodne sytuacje podbramkowe. Swoich okazji nie wykorzystali Bzodek, Bernat, Jankowiak i Krawczyk. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną gospodarzy różnicą dwóch trafień (3:1).

Pojedynek mógł potoczyć się zupełnie inaczej. Najbardziej boli niewykorzystana sytuacja z pierwszych minut. Przegrywamy po błędach indywidualnych w obronie i dużej indolencji strzeleckiej. Cieszy natomiast walka o dobry wynik do ostatniego gwizdka, powiedział trener Mirosław Czajka.

Juniorzy młodsi B2 kolejne spotkanie w Lidze Wojewódzkiej rozegrają na wyjeździe – 21 sierpnia. Rywalem naszej drużyny będzie GOS Koźmin Wlkp. Początek meczu zaplanowano na godz. 18:00.