Jarota II z ważną wygraną

Zespół Jaroty II Witaszyce w dramatycznych okolicznościach ograł KS 1920 Mosinę 2:1. Dzięki temu piłkarze trenera Mirosława Czajki awansowali na ósme miejsce w Klasie Okręgowej.

Rezerwy od pierwszej akcji nastawiły się na grę w defensywie. Taki stan rzeczy sprawił, że to miejscowi mieli więcej sytuacji podbramkowych, ale świetnie między słupkami radził sobie Dominik Komorniczak. Ekipa z Mosiny na prowadzenie wyszła na pięć minut przed zejściem do szatni. Jarociniacy nie zamierzali się poddawać. Efektem tego była piękna bramka strzelona z rzutu wolnego przez Mikołaja Kowalskiego (na zdjęciu). Wychowanek jarocińskiego klubu pokonał golkipera miejscowych z okolicy trzydziestego metra! Tym samym na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 1:1.

Po zmianie stron przewaga rywali była jeszcze bardziej wyraźniejsza. Jednak to piłkarze Jaroty zdobyli zwycięskiego gola w siedemdziesiątej trzeciej minucie, kiedy piłkę pod poprzeczką ulokował Mateusz Stochniałek po świetnym rajdzie Bartosza Borysiaka lewą stroną boiska. Ostatnie fragmenty tego spotkania były bardzo nerwowe, ponieważ drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Kacper Boruta. Drużyna trenera Czajki dzielnie broniła się, a bohaterem został bramkarz JKS-u, Dominik Komorniczak – broniąc sytuację sam na sam w ostatniej akcji meczu!

KS 1920 Mosina – Jarota II Witaszyce 1:2 (1:1)
1:0 – Adrian Fiołka (40′)
1:1 – Mikołaj Kowalski (45+1′)
1:2 – Mateusz Stochniałek (73′)

Jarota II Witaszyce: Dominik Komorniczak – Bartosz Kantek, Shoma Shimada, Szymon Bogaczyk, Igor Rybarczyk, Mikołaj Kowalski, Eryk Radziejewski (85′ – Jakub Wasik), Maurycy Skowroński (73′ – Miłosz Bolek), Mateusz Stochniałek, Kacper Boruta, Bartosz Borysiak.