Jarota nadal niepokonana

Jarociński zespół pokonał na własnym boisku Centrę Ostrów Wlkp. 2:1. Na listę strzelców w derbowym spotkaniu wpisał się Mikołaj Marciniak oraz Dominik Chromiński. Honorowe trafienie dla gości zanotował Dawid Kuczyński. Jarota Hotel Jarocin wciąż jest samodzielnym liderem i wyprzedza drugą w tabeli poznańską Warte o trzy „oczka”.

Pierwsza połowa przebiegała po dyktando zespołu z Jarocina. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia pierwszą groźną sytuację pod bramką Centry stworzyli w dziesiątej minucie. Z prawej strony boiska piłę w pole karne posłał Jakub Kiełb, ale uderzenie z głowy Dominika Chromińskiego było minimalnie niecelne. Jarociniacy nie zwalniali tempa i dziesięć minut później dośrodkowanie Jacka Pacyńskiego zmarnował Mikołaj Marciniak. Ten sam zawodnik zrehabilitował się w 27. minucie, wykorzystując długie podanie ze środka pola Krzysztofa Czabańskiego i pewnie wykończył sytuację sam na sam.

Dziesięć minut później na listę strzelców wpisał się Dominik Chromiński, dla którego była to ósma bramka w tym sezonie. Napastnik Jaroty zdobył bramkę z rzutu karnego po faulu na nim samym. W tej sytuacji Tomasz Adamiak powinien obejrzeć czerwoną kartkę, ale prowadząca spotkanie Katarzyna Lisiecka-Sęk podjęła kontrowersyjną decyzję i pokazała kapitanowi Centry, tylko żółtą kartkę. W ostatnich pięciu minutach pierwszej części gry gospodarze stworzyli jeszcze dwie okazje do podwyższenia prowadzenia. Dwukrotnie bliski pokonania bramkarza gości był Dominik Chromiński, ale w obu akcjach zabrakło mu skuteczności.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli podopieczni Janusza Niedźwiedzia, którzy dominowali na boisku pod każdym względem. Jednak piłkarze z Ostrowa Wielkopolskiego w 53. minucie wykorzystali stały fragment gry w postaci rzutu rożnego i Dawid Kuczyński, który jest wychowankiem Jaroty pokonał bezradnego Mateusza Filipowiaka. W 75. minucie Dominik Chromiński znalazł się na piątym metrze przed bramką rywali i z półobrotu próbował zaskoczyć bramkarza Centry. Jednak piłka po jego uderzeniu przeszła nad bramką. Mimo ambitnej gry, Jarocie i Centrze nie udało się już zdobyć bramki i po ostatnim gwizdku świętować mogli podopieczni Janusza Niedźwiedzia, którzy w trzynastu spotkaniach nie zanotowali jeszcze żadnej porażki.

Jarota Hotel Jarocin – Centra Ostrów Wlkp. 2:1 (2:0)

27′ – Mikołaj Marciniak (1:0)
36′ – Dominik Chromiński – karny (2:0)
53′ – Dawid Kuczyński (2:1)

Jarota: 30. Mateusz Filipowiak – 8. Jakub Kiełb (74′ – 5. Dawid Dolata), 3. Bartosz Kieliba, 17. Piotr Garbarek , 13. Piotr Skokowski, 14. Michał Grobelny, 7. Krzysztof Czabański, 16. Jacek Pacyński, 9. Mateusz Dunaj (86′ – 15. Alan Janowski), 10. Mikołaj Marciniak, 11. Dominik Chromiński.

Centra: 12. Allan Filipiak – 2. Jan Zając, 5. Tomasz Adamiak, 11. Patryk Sikora, 8. Marcin Wandzel, 17. Jakub Michalski, 3. Dmytro Rodin (85′ – 4. Łukasz Lewandowski), 15. Tobiasz Kupczyk (70′ – 13. Bartosz Jasiński), 6. Szymon Kucharski, 9. Dawid Kuczyński, 7. Mateusz Ciupka (60′ – 18. Paweł Olejnik).