Jarota niepokonana w III lidze

Jarota Hotel Jarocin w 7. kolejce trzeciej ligi gr. kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej pokonała na własnym stadionie zespół Ostrovii 1909 Ostrów Wlkp. 1:0. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia utrzymali tym samym fotel lidera. Jarociniacy za tydzień podejmować będą w hitowym pojedynku wicelidera – Wartę Poznań.

Piłkarze z Jarocina bardzo szybko, bo już w czwartej minucie spotkania objęli prowadzenie. Z prawej strony boiska Hubert Antkowiak podał piłkę do nabiegającego w pole karne Jacka Pacyńskiego, który trącił ją, a ta trafiła wprost pod nogi obrońców Ostrovii i wpadła do siatki. Szybko zdobyta bramka uspokoiła gospodarzy, którzy mieli grę pod kontrolą. Z dobrej strony prezentował się Mateusz Ławniczak, który szukał prostopadłymi podaniami Dominika Chromińskiego oraz Jacka Pacyńskiego.

Goście z Ostrowa Wielkopolskiego najgroźniejszą sytuację stworzyli w 20. minucie. Ale bramkarz Jaroty – Mateusz Filipowiak z bliskiej odległości obronił strzał Kamila Kucharskiego. W końcówce pierwszej połowy gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie, jednak po dośrodkowaniu Krzysztofa Czabańskiego z rzutu wolnego, nikomu z zawodników nie udało się skierować futbolówki do siatki.

Po zmianie stron jarociński zespół ograniczył się do kontrataków. W 63. minucie na czystą pozycje wychodził Dominik Chromiński, piłka skozłowała jeszcze przed obrońcą gości i Kamil Krawczyk zatrzymał ją ręką, za co sędzia pokazał mu tylko żółta kartkę, a napastnik Jaroty znalazłby się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali. Jarociniacy grali konsekwentnie do ostatniej minuty. W ostatnich minutach podopieczni Janusza Niedźwiedzia mogli zdobyć drugą bramkę w spotkaniu. Jednak strzał z okolicy szesnastego metra Dominika Chromińskiego był minimalnie niecelny.

W najbliższą sobotę Jarota Hotel Jarocin podejmować będzie na własnym boisku Wartę Poznań. Pojedynek lidera z wiceliderem rozgrywek zapowiada się niezwykle interesująco. Początek hitu III ligi gr. kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej zaplanowano na godzinę 16:00.

Jarota Hotel Jarocin – Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 1:0 (1:0)

4’ – Jacek Pacyński (1:0)

Jarota: 30. Mateusz Filipowiak – 4. Dawid Piróg, 3. Bartosz Kieliba, 17. Piotr Garbarek, 13. Piotr Skokowski (20’ – 2. Jędrzej Ludwiczak), 7. Krzysztof Czabański, 14. Michał Grobelny, 20. Hubert Antkowiak (82’ – 9. Mateusz Dunaj), 6. Mateusz Ławniczak (90’ – 5. Dawid Dolata), 16. Jacek Pacyński (72’ – 10. Mikołaj Marciniak, 11. Dominik Chromiński

Ostrovia: 12. Rafał Peksa – 2. Kamil Krawczyk, 14. Dariusz Reyer, 5. Łukasz Wiącek, 4. Konrad Rusek, 20. Marek Szymanowski, 11. Kamil Kucharski, 9. Damian Błaszczyk, 15. Michał Majer (79’ – 18. Karol Krystek), 7. Daniel Kaczmarek, 10. Michał Giecz (67’ – Tomasz Kempiński).