Jarota w półfinale Pucharu Polski

Jarota Jarocin pokonała na wyjeździe Ostrovię Ostrów Wielkopolski 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa i awansu do półfinału w pierwszej części gry zdobył Damian Sierant.

Środowe spotkanie lepiej rozpoczęli podopieczni Marcina Woźniaka, którzy stworzyli kilka groźnych sytuacji. Bliski zdobycia bramki był Dominik Chromiński z rzutu wolnego. Gospodarze odpowiedzieli chwilę później za sprawą uderzenia Marka Szymanowskiego z bliskiej odległości w słupek. Piłkarze JKS-u wyszli na prowadzenie w 31. minucie. Najpierw golkiper z Ostrovii obronił strzał Piotra Skokowskiego, ale przy dobitce Damiana Sieranta nie miał już większych szans. W końcówce pierwszej części gry sytuację sam na sam zmarnował Mikołaj Marciniak.

Po przerwie nie zobaczyliśmy już żadnej ciekawej akcji. Na placu gry pojawili się Krzysztof MatuszakJacek PacyńskiMiłosz Kowalski oraz Marcin Szymkowiak. Ostatecznie pojedynek zakończył się minimalnym zwycięstwem ekipy z Jarocina 1:0, która w półfinale Okręgowego Pucharu Polski zmierzy się z drużyną KKS-u Kalisz. To spotkanie zostanie rozegrane 11 kwietnia. O dokładnym miejscu rozegrania tego pojedynku poinformujemy w osobnym komunikacie.

Ostrovia Ostrów Wlkp. – Jarota Jarocin 0:1 (0:1)
31′ – Damian Sierant (0:1)

Jarota: Mateusz Filipowiak – Jakub Czapliński, Marcin Banaszak, Dawid Piróg (50′ – Krzysztof Matuszak), Piotr Skokowski – Dawid Kierzek (60′ – Jacek Pacyński), Mateusz Dunaj (75′ – Marcin Szymkowiak), Jakub Nowak, Damian Sierant, Dominik Chromiński – Mikołaj Marciniak (66′ – Miłosz Kowalski)