Jarota w kolejnej rundzie Pucharu Polski

Podopieczni Janusza Niedźwiedzia w IV rundzie Okręgowego Pucharu Polski ograli na wyjeździe bez większych problemów Wielkopolanina Siemianice 6:1. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Mikołaj Marciniak (3), Wiktor Płaneta, Hubert Antkowiak oraz Jędrzej Ludwiczak.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli piłkarze z Jarocina, którzy w 4. minucie objęli prowadzenie Siemianicach. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Alana Janowskiego z bliskiej odległości piłkę do siatki skierował Mikołaj Marciniak. Na kolejne gole długo nie czekaliśmy. W 15. minucie Wiktor Płaneta podał futbolówkę do Mikołaja Marciniaka, a ten strzałem za pola karnego zaskoczył zdezorientowanego bramkarza gospodarzy. Cztery minuty później z prawej strony boiska Dawid Dolata zdecydował się na wrzutkę w pole karne Wielkopolanina, gdzie niepilnowany był Wiktor Płaneta i pewnym strzałem głową podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

Gdy wydawało się, że podopieczni Janusza Niedźwiedzia będą zdobywać kolejne bramki, w 23. minucie kontrowersyjną decyzję podjął sędzia główny spotkania, który stwierdził, że w polu karnym faulowany był napastnik rywali i wskazał na rzut karny dla miejscowych. Sebastian Kmiecik nie obronił strzału z jedenastego metra Kamila Biczysko i Wielkopolanin mógł się cieszyć z pierwszej bramki zdobytej w tym pojedynku.

W drugiej połowie na boisku w Siemianicach mogliśmy oglądać dwójkę nowych zawodników Jaroty. Jędrzej Ludwiczak zastąpił Damiana Tomczaka, a Hubert Antkowiak zmienił Alana Janowskiego. W 48. minucie po akcji całego zespołu piłkę do pustej bramki po podaniu Mikołaja Marciniaka skierował Hubert Antkowiak. Cztery minuty sfaulowany w polu karnym gospodarzy został Dawid Dolata. Do piłki podszedł Jędrzej Ludwiczak i pewnym uderzeniem zdobył kolejną bramkę dla jarocińskiej ekipy. W 54. minucie trzeciego gola w tym meczu zdobył Mikołaj Marciniak.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, ale podopieczni Janusza Niedźwiedzia byli stroną dominującą, ale w kilku akcjach zabrakło szczęścia oraz skuteczności. W kolejnej rundzie Jarota zmierzy się na wyjeździe z Polonią Kępno, z zespołem który w środę pokonał bez większych problemów Barycz Janków Przygodzki 3:0. Spotkania ćwierćfinałowe Okręgowego Pucharu Polski zaplanowano na 30 marca br. o godzinie 17:00.

Wielkopolanin Siemianice – Jarota Hotel Jarocin 1:6 (1:3)

4′ – Mikołaj Marciniak (0:1)

15′ – Mikołaj Marciniak (0:2)

19′ – Wiktor Płaneta (0:3)

23′ – Nieznany – karny (1:3)

48′ -Hubert Antkowiak (1:4)

51′ – Jędrzej Ludwicza (1:5)

54′ – Mikołaj Marciniak (1:6)

Jarota: Sebastian Kmiecik – Dawid Dolata , Damian Tomczak (46′ – Jędrzej Ludwiczak), Alan Janowski (46′ – Hubert Antkowiak), Szymon Grodzki, Dawid Idzikowski, Sebastian Kopeć, Mateusz Dunaj, Wiktor Płaneta, Mikołaj Marciniak, Jakub Czapliński.